Hi,sy nk tnya klau mkn megi sgra skli skla time pregnant ni tkpe kn,sbb sy mual teruk

14 Balas
Tulis jawapan

boleh je sis, sbb itu yg lalu, sya pun 1st tri try mkan mgi kari muntah, tapi nk makan jgk, lst2 rupanya megi ayam yg lalu, strt situ suami sya beli megi ayam, siang yg lalu nasi sesenduk dgn sup kaki ayam hari2 4 bulan prtama sya makan, kdg makan ada je muntah, lgi stu burger alahai. dari first tri mmg brt bdn drop je, msuk 2nd tri bdn naik je, skrg saya tggu hari nak bersalin je ni๐Ÿคญ Tips sya kalau boleh masak mi segera, air rebusa prtama tu buang dlu, gnti dgn air lain untuk msukkan perisa, prisa sllu hsbnd tak letak stu peket pun,๐Ÿ˜Š

Baca lagi
1y ago

thanks you sis

Boleh je sis. Saya first trimester maggi dgn sup je saya boleh telan. Masuk 2nd trimester baru boleh makan yg lainยฒ, 3rd trimester ni nak makan manisยฒ je, nasi kadangยฒ makan separuh je. Mmg tak boleh telan banyakยฒ sbb perut ni rasa mcm dah sempit sgt. Apapon sis banyakkan minum susu,soya atau lainยฒ. Sis cuba beli manaยฒ brand susu and tgk mana yg sesuai dgn tekak sis. Mcm saya dari first trimester sampai third ni minum susu full cream dutch lady kotak tu makan dgn roti gardenia kosong.

Baca lagi

Boleh sis. Macam saya 1st trimester memang tak boleh makan apa pun. Megi je la mampu telan. Bak kata dr, makan apa pun yang boleh makan asalkan jangan biar perut kosong. Kalau kena angin & gastrik masa pregnant tersangat lah siksa ๐Ÿ˜ญ

nk rasa2 tak apa..nt masa rbus maggy, buang la air rebusan pertama dgn hrpan kluarlah wax2 tu...then boleh gna air panas baru ...org xgalakkan makan sbb mkanan fast food or instant food x bernutrisi. jadi tkut jg efek ke anak..

sama sis.saya dari usia kandungan 5w-10w maggi ayam je yang lalu masuk tekak.dah masuk 11w ni baru selera tu ada sikit.cuma lidah tu still tak ada rasa apa2๐Ÿ’ช

1y ago

sama sis.cuma sekarang ni dah 11w3d selera makan tu ada beransur ok dah.moga kita semua melalui fasa alahan ni dengan baik2 saja sis.๐Ÿ’ช๐Ÿ’ช

boleh sis.. sy pon mcm tuh.. sepanjang t1 tak larat makan nasi .. nak semua ada kuah2.. lepas tuh kerap2 muntah .. nak nangis kdg tuh..

TapFluencer

Boleh je.. skali sebulan camtu ok je jgan la slalu kan.. .. saya pun mkan je skali sebulan hehe..

sy last pregnancy pn xbole mkn ape2, maagie tomyam je bole telan, ngn lauk2 lain yg msm...

boleh sis..kalo dah itu je yang kite lalu makan..makan je..takde masalah pon

1y ago

itu lah yg itu je berselera dan berkuah

Sy pregnant dlu suka makan maggi ๐Ÿ˜‚ alhamdulillah tkde apaa