Ambil sample keputihan

Hi ibu2 semua, ada tak sapa2 yg pernah ada pengalaman amik sample keputihan guna muncung itik. Nak tanya, sakit sangat ke?

9 Balas
Tulis jawapan

kalau first pregnancy, awk takut, seram, auto badan akan kemut. so awk jgn kemut. relaxkan bdn, relaxkn bawah dan jgn angkt punggung. bila masuk dia akn terasa ngilu, tp awk kne relax dan tarik hembus nafas pakai mulut lajuΒ². to be honest, masa mngndg dan bersalin ni ape aje yg tak sakitπŸ˜… at least awk dah rasa pgalaman jd next awk boleh bljar cara mgawal panik nk bersalin nnti. sy dlu menjerit, nngis dan berdarahΒ² ye. sbb sy panik, manje pun ye. dah ank 3 ni lekΒ² je. bnda nk jd enjoy jela.

Baca lagi
10mo ago

Hee. Sy pun jenis manja tak tentu pasal, itu yg rasa takut jugak. Tp nak tknak terpaksa buat, risau kalau jd apa2 dekat baby. Btw, tahniah sis. Manja manja pun da ada 3 orang anak. Sis memang kuat la πŸ’ͺ

tgok pada yg buat procedure tu ,, sye dpt yg jenis tak reti mmg sakit smpai menangis ,, last2 pakar buat ok je tak sakit pun

10mo ago

Agak2 kalau p dkt swasta, doktor yg uruskan pandai buat tak πŸ˜…

Rasa macam 'bersama' jugak la. Bila ada sesuatu masuk di situ. Rasanya lebih kurang macamtu je. Tak ada sakit apa pun

10mo ago

Mintak2 la sy tak rasa sakit jugak buat nanti

sy first time bt skit jugk. la sbb x trbiasa lg.. tp org kata badan kena relaks je jgn bt keras sgt

10mo ago

Takut jugak dengar. Sebab mjas v sy sekarang pedih, mcm ada ruam2 gatal. Itu yg takut makin sakit lepas buat rawatan

Tak rasa apa pun. Hehe sekejap je. Yang penting awak kena relax waktu tu.

10mo ago

InshaAllah aminn.. Perkara biasa tuuu.. Mehamami sangat 😊 Saya nasib baik waktu tu ada suami teman. Kurang la nervous.

saya dh 3x🀣🀣🀣🀣 mmg xrsa apa.. tp rasa malu, tp demi ank kan..

10mo ago

Wah kuatnyaa. Sy ni bila nak buat pun tktau. Dok teragak agak sbb takut

Saya pernah rasa xsakit sgt jika puan just relax

Sy da 2 kali test hvs.. oke je.. x rasa apaπŸ˜‚

10mo ago

Wah bestnyaaa

Tak sakit tpi ngilu πŸ₯΄

10mo ago

Alamak. Kira better la dr sakit kan?