Keputihan warna kuning

Hi semua, nak tanya. sape boleh share pengalaman kena ambil sample keputihan kt klinik? sakit tak? πŸ˜– #bantusharing #pleasehelp

4 Balas
Tulis jawapan

Dari pengalaman saya , mmg tak selesa sikit la tp tak sakit pun sbb saya pun 1st time kena masuk muncung itik tu , waktu tu taktau pun nk ambik sampel. Jd sangat panik ya πŸ˜‚ sbb tak expect nk ambik time tu jugak , tp ok ja nurse suruh relax jgn kemut. Doktor & nurse pun suruh saya buka luas lg kaki , saya pulak yg segan malu πŸ˜‚.

Baca lagi
11mo ago

Mcm saya dr bg ubat untuk masukkan dlm part bawah tu & serbuk boh dlm air sbb saya ada kencing kotor jugak

sy tiap kali kencing akan keluar lendir putih. seperti bebenang. tapi kalo pakai panty liner xde pulak die keluar. da ckp ngn nurse tp die ckp normal. sy pulak risau. sbb bile penat lendir putih tu akan banyak keluar. kalo biasaΒ² die keluar sikit je. mcm mana ye. buatkan aje ke?

11mo ago

sy pon tak pasti la. tp kalau tak selesa juga, try pegi klinik lain la. maybe kena tengok warna keputihan tu juga kot, nk tahu serius ke tak🧐

Tak sakit awak. Cuma nanti awak kena relax je.

11mo ago

Apa apa pun kena inform doktor tau nanti. Keputihan ni tak boleh buat main. Ada yang bahaya ada yang tak. Sama-sama 🌹

kalau tak bau normal yea....

11mo ago

rasanya normal la kot🧐