19 Balas

Bangun Pagi, kemas rumah(sapu mop laundry)buka segala tingkap. Mandi Anak, bagi makan (Baru umur setahun) suami awal Pagi da pergi kerja and breakfast Kat luar. Settle Anak , Sambung prep barang masak untuk lunch, sambil buat breakfast sendiri. (Kadang2 skip breakfast Sbb sibuk dgn layan anak) pukul 12 Anak tido, mak nya pun ambik peluang tido kejap. Azan zohor, bangun , masak makanan untuk lunch/dinner. Sidai kain laundry. Makan. Bagi Anak makan sekali. Sambil tgk tv, sambil main dgn Anak sampai asar. Bagi Anak makan lagi pukul 5, Lepas tu mandikan Anak. Baru Anak tido smpai pukul 7. Maknya ambik peluang mandi n kemas2 Balik rumah,wangi kan rumah sebelum suami Balik,kutip Baju, lipat , settlekan Kucing pulak. Sampai la suaminya Balik, suami Sambung layan Anak. Sambil tu maknya buat snack untuk husband and maknya untuk mlm(Kuih/goreng2: maknya kuat makan) Maknya tetap akan tido pukul 10 Malam ikut Time Anak. Walaupun Penat n xckup rehat, Tapi seronok ( now pregnant 2nd baby 28w, 1st baby 1 tahun)

saya bangun setiap hari pukul 6pagi untuk minum ubat , then sambung 🤣 dalam pukul 8/9pagi bangun saya cuci muka&gosok gigi pastu buatkan sarapan pagi dah siap makan , saya akan buat kerja rumah sikit2 .. masakkan untuk tengahari pulak da siap masak saya makan kalau lapar kalau tak saya g mandi terus ataupun kalau anak sulung saya bangun awal saya akan uruskan dia dulu bagi mandi & makan settle semua baru buat kerja tapi selalu dia lewat bangun memang akan cepat2 saya buat kerja hehehe taknak dia kacau , da siap barulah saya berehat baring2 layan hp atau layan anak .. setakat ni syukur alhamdullillah anak sulung kurang meragam huhu boleh la kawal .. itulah rutin harian saya sampai lah suami balik pukul 12tengahari pastu giliran dia pulak lah melayan anak sulung dan saya ambil masa untuk tidur sekejap ..

orang lain sume ade aktiviti😅 sy je takde aktiviti. bgun solt sbuh, smbung tido. pkl 8 stgh bangun makan pagi kalau husb belikan nsi lemak. kalau tkde makan roti or order grab je. lepastu sambung rehat . takde keje rumah nak buat sebab semua suami buat😅. lepastu tghri makan, ptg lps asar prgi dapur masak utk suami. malam sambung rehat. 🤣🤣🤣 . msuk 7 bln ni xleh berdiri lamama2 sakit tulang yg patah kaki sebelah kiri. kalau keje rumah plk sume suami buat kcuali masak. pg2 nk sediakan brekpes pun suami xbg sbb xnk sshkan bni dy. so dy brekpes kt site je tiap2 pg . lately rasa tak selesa saangat, rasa gelisah murung sedih. sometimes rasa giveup . 🥲 so keje sy cuma rehat makan rehat and ptg suami otw balik keje bru masak .

ya betul sama lh g2 lh kita. klau tahap bosan sngt saya main game PUBG senyap2,klau suami tahu nty dy bebel ckp duk main game lagu 2 nty ank dlm perut ikut beperang. 🤣🤣

Rutin saya selepas bangun, mandi perlu breakfast dirumah simple dgn rezeki yg ada, pastu bancuhkan susu utk anak sulung dan mandikan dia, selepas itu beri di makan breakfast dan berehat sehingga suami bangun, selepas itu bancuhkan air utk suami, tgh hari suami belikan saya berehat dan solat, lepas itu teman anak suling attend class, dan rehat dan petang tu solat, rehat dan tunggu maghrib serta grab atau masakan suami atau ibu ..utk dinner. Kadang berjalan kat parking lot teman anak main basikal tapi semenjak trimester ketiga ni rehat lebih aje sbb tak larat..selalu lbh membaca gini aje la jika terlalu bosan dan layan anak sulung buat home worknye bersama.

Hi juga☺️1st trim ni sy sangat2 mudah penat,tda aktiviti sangat dekat rumah,bangun 5.10am siap kn ank slung sekolah,pastu buat bekal untuk ank dua org yg skolah tadika,6.40 siap kn diorang then sy boleh la rehat kan badan,,sy masak untuk lunch kalau larat,kdang2 suami yg masak kan.sbb sy xboleh mkn masakan sdri mmng xboleh masuk😂😂🤣mengada2 sangat kan..sblh ptg plk sy bnyk baring lyn hp atau tgok movie,,ptg klu larat sy msk utk dinner kdang suami tapaukan,,mlm plk kalau suami xkerja kmi tgok movie sma2,smbil2 main hp,10pm memang dah tumbang 🤣🤣

Pg2 bangun, buat sarapan, gosok baju, solat subuh berjemaah. Laki pergi kerja, kemas2 rumah, selawat 1000 kali, lpstu tido.. Bangun tido makan, tgok phone, lpstu masak, pkl 3.30ptg laki dah balik kerja..bg makan.solat asar berjemaah Rehat2 kejap.. Magrib, isyak berjemaah n baca alquran setiap hari dgn husband dan belajar tajwid dgn husband.. Kami tak makan malam. Malam makan buah2.. Lpstu pkl 10 malam dah tido. Rumah tak ada TV. Nak bercucuk tanam pun tak boleh.. Hari2 mcm ni rasa tak boring sbb ada medial sosial. Heheheh.

rutin sy sejak jd suri rumah sepenuh masa (srsm) ni, bgun subuh pastu siapkan ank 6 tahun g sek... lpas tu siapkn bfast suami, kdang dia mkn kt tmpat keja.. pkul 8.30 dia g keja, sy smbung tido ayam 😅 pkul 10 bgun, siapkn lunch utk ank, n g ambik ank balik sek.. n rest la smpai ptg.. kul 6 karang bru prepair utk suami mkn mlm plk... begitu la seterusnya.. prgnant kali ni sma mcm 6 tahun lepas, alhamdulillah.. xda alah apa lg la stakat ni.. hrap berterusan smpai bby kluar...☺️ Aamiin

saya punya rutin, bangun pagi buat2 celik bila suami nak gi kerja, kemas2 ke siram pokok ke, pukul 11am prepare barang masak untuk lunch . lepas suami balik makan lunch siap semua basuh pinggan saya 😴 & main hp . malam masak ringan2 ke apa , kalau malas suami masakkan. lepastu tidurrr 😁 kebanyakkan masa berehat & tidur sebab tak tahan panas & penat membawak diri & perut. tak buat sgt kerja2 rumah lain ikut mood & keperluan

sy fulltime surirumah. rutin harian sy bangun subuh solat lps solat subuh mkn roti n minom air kosong. lpstu tido blik.. pkul 8pgi suami kjut suruh salam dia pstu sy tido blik.. pkul 10pg bgun blik sarapan.. lpstu mndi siap2 turun bwah msak tghri. lps msk sy solat zohor lpstu baring atas sofa tgk tv main hp.. smpi la suami sy blik.. sy duduk ngan mak mentua.. samalah rutin harian sy ngan dia.. dia pun x kje da pencen.. borak2 ngan dia je

Rutin saya sejak tak kerja ni, bangun pagi iron baju husband and buat breakfast dia. Lepastu teman dia breakfast and salam nak pergi kerja. And buat kerja rumah, laundry ke, kemas2 brg baby. Dalam pukul 10, keluarkan ayam. Nanti dh habis defrost, masak and makan. Lps lunch, solat and rehat rehat lelap mata. Bangun makan lagi and siap2 untuk husband balik kerja pulak.

Soalan berkaitan

Soalan popular

Artikel Berkaitan