Anak 2 tahun kuat tantrum

Hi ibu2, normal ke anak saya 2y5m masih berjaga malam setiap 2/3 jam. Dia bangun cuma menangis dan tantrum bukan nak susu. Dia tak pernah sekali pon tidur straight melebihi 3jam. Rasa macam mental breakdown, hari2 saya nangis, setiap malam saya kena bangun 4/5 kali mcam jaga baby newborn. Husband saya kerja shift malam & saya tengah pregnant 6bulan memang tak larat sangat dah nak layan tantrum dia malam2 mintak berdukung. Bila tanya anak orang lain tak ada pulak macam ni, rasa down pulak

6 Balas
Tulis jawapan

Yes, sangat sangat normal. Saya tahu dan faham awak penat. Awak jangan buat perbandingan dengan kanak-kanak yang lain. Mereka semua individu yang berbeza. Dah berapa hari anak jadi begitu? Situasi anak awak itu dipanggil sleep regression. Sangat sangat normal. Kita yang perlu cari punca dan atasinya. Saya sharekan link untuk awak. Awak boleh tengok situ dan akan faham cara nak bagi anak okay semula. Saya pun follow situ jugak.

Baca lagi
12mo ago

https://www.whattoexpect.com/toddler/behavior/night-waking.aspx Ini link nya. Sangat membantu saya dan harap membantu awak juga🌹

Same with my son, dr nb smp 2y+ jarang tantrum unless x cukup rest or nap, perut lapar, atau nk perhatian.. Nk2 skrg tgh preggy lg la menjadi.. Mse tantrum tu sy biarkan dulu.. Dia dh tenang baru pujukk, nk mnd pun nangis, nk pakai bj pun nangis.. Mlm2 pukul 2,3 pg ajak sembang naa, ajk main, sy tepuk2 je, x lama tidur balik.. Sabar naa, x lama tu, nanti ok.. Bdk2 nk membesar gituu la ragam nya..

Baca lagi

sangat normal sis..sy pun anak masuk 2 tahun..tantrum tu tk payah cter 1 flat dah tahu suara budak mne asyik menangis melalak adehhh nk kena layan ni mmg sngtΒ² perlu kesabaran..mmg agak mencabar anak yg umur 2 ke 3 tahun mula dah perangai mcm tu..please jgn bandingkan anakΒ² kita dngn orng lain..setiap budak cara lainΒ²..be strong mother β˜ΊοΈπŸ‘Œ

Baca lagi

MCM ini SIS siang hari SIS bagi dia main jgn bnyk tdr siang bagi dia MKN minum . MLM sblm tdr sis main dulu nga dia kjp lps itu ckp jom tdr esok plk main Pah itu masuk bilik mesti kena gelap dan mesti dlm bilik senyap .Pah satu lgi dia nak perhatian kita lebih ke dia . SIS cuba ye insyaallah .sy buat ke anak sy masa bby lgi smapi Skrang 😊

Baca lagi

Baru jadi tantrum atau dari baby? ke sebab sis pregnant yang anak jadi moody. Biasanya anak yg nak dpt adik ni akan buat perangai menguji kesabaran kita. Hihi. Sis boleh kurangkan makanan manis2 anak pada waktu malam. Kadang itu yg boleh buat anak hyper dan tantrum bila tak ada orang nak layan dia bermain.

Baca lagi

normal cmtu...