9 Balas

cuba kurangkan manis2. buah pon kena hati2 juga takut terlebih kalori.. makan cukup sarapan, lunch & dinner sebelum pukul 8 malam. kalau lapar antara tu boleh la makan buah sikit or kekacang.. makan sayur lebih tau.. sayur yg tinggi zat besi mcm peria dan bayam sgt bagus untuk perkembangan baby. cuba mommy try cara ni.. inshallah berhasil 😊 lagi satu petua orang dulu2 jgn makan nasi semalam yg sejuk2.. kalau boleh panaskan or buat nasi gorng .. 😁

Kalau time preggy ni mmg kdg bukan dlm kawalan ..cuba detect punca jenis makanan yg sis consume, kdg berat baby kdg berat ibu, tp jika berat baby lbh dari 3.5kg maka mmg kena czer. Tats y doc dan nurse concern..but kdg mmg auto lepas bersalin akan kembali semula ke berat asal dgn penjagaan makanan

ikut badan ketinggian momy juga ye..bg saya doctor kata asal tak lbh dari 3.5kg blh try normal. Kdg scan wieght tak accurate. Tawakal aje

TapFluencer

sama sis berat saya pun asyik naik berat semasa sekarang 33week pregnant 100.3kg doktor suruh jaga berat badan padahal kadang xmakan nasi makan roti je tetap xturun doktor kata boleh naik 0.2kg je satu minggu xboleh lebih

sama la kita. smpai setiap hr pg kk dlm masa semgu sbb berat naik mendadak. padahal mkn mcm biasa. x mkn jd lapar mual. x tau nk buat mcm mna 🤣🤣🤣🤣

sy cuba makan b4 pukul 7 n try kurangkan karbo..minum air masak je,air manis mmg cut terus..

saya pulak berat bdn x naik2 ..lg sakit hati..kerap2 dok p tadah telinga jumpa doctor..

TapFluencer

Entahlaa sis saya jaga makan pun berat naik semacam 🤣🤣🤣

saya makan sikit pun berat naik juge..redha je la

kalau time pregnant susah , sbb asyik perut lapar😂

Soalan berkaitan

Soalan popular

Artikel Berkaitan