Simptom Hamil Anak Lelaki

Hye moms,just nak tanya2 jer.... ๐Ÿค—Sepa yg hamil anak lelaki sni yer? Apa alahan atau simptom yg korang alami spanjang prggnt ๐Ÿค”

17 Balas
Tulis jawapan

Sorg mommy tu dy ad instinct dy trsndri...like me, dri awl prgnant slalu pk mngndung ank laki, and slalu ckp kt hubby yg ank dy ni boboy, but hubby slalu kate "xla tu gugurl" but i still trust with my instinct, last2 scan ambik ko! Terang2 ๐Ÿฆ ngam lak time tu laki ikot msok mse scan...hahaha, dua kli scan dua kli my baby dok tayang ๐Ÿฆ dy...๐Ÿคญ๐Ÿคญ Actually my alahan sume mcm ngndung ank gugurl, but sbnrnye alhan tu xmnentukn jntina pon...so xpyh la ikot sgt alhan tu, ๐Ÿ˜…

Baca lagi

Muntah atau tak bukan penentu jantina baby..naluri ibu biasanya betul..cam saya..walaupun teringin nak baby girl..tp otak saya akan kata ni baby boy..n lg satu..en suami saya kata..bentuk perut saya lain..kalau baby girl bulat..kalau baby boy muncung sikit..sbb tu ..awal2 pregy bila perut dah nampak..en suami kata baby boy ni..walaupun masa tu saya x pi scan pun..bila scan..2 kali..comfirm boy..n tok bidan urut pun tgk perut kata boy jgk..jd..baby boy la kot tahun ni hu..hu..

Baca lagi

Sya da ada 2 baby boy. Dua2 sya kena serang morning sickness masa early pregnancy. Muntah2 n tak lalu nak makan. Kuat makan manis. Ada part2 memilih makanan๐Ÿ˜† tp pengalaman ibu2 smua tak sama. Kdg ada yg kena morning sickness, dpt baby gurl. Hmm.. tp apa pn naluri seorang ibu 2 jarang salah. Sendiri tau n dpt teka jantina c baby.. ๐Ÿฅฐ hopefully my next pregnancy akan dpt baby gurl.

Baca lagi
VIP Member

Saye dari awal hamil sampai 4 bulan alahan teruk.. Tapi dari awal dh rase dapat baby boy.. Scan 4 kali termasuk 4D scan memang baby boy.. Sekarang dh 30minggu hitam bahagian leher dngn bahagian celahan2 semua jadi hitam..orang ckp kalau hamil baby boy memang macam tu.. Fikir nye tk betol rupenye betol.. Kadang2 segan dngn suami sbb nampak hitam2 nye tu๐Ÿ˜…

Baca lagi

Masa pregnant ank sulung dan no 2 (lelaki) sy xde rasa alahan apa pun. Semuanya berbalik kepada suami. Saya suka makanan manis mcm coklat. Masa anak no 2 sy muntah2 sepanjang kehamilan. Mungkin sebab long drive ke tempat kerja. So sy perlukan asam sebagai peneman.

Sy bru 21 mnggu.. scan dua kli doc kta boy alhmadulillah spnjg hmil skit alahan sy xde.. mabuk pn xde jgk.. rsa cm biasa je xde ape.. ank sblum nie 24jm sy nk mkn asam tpi kli nie hamil sy xde alhan sikit pn.. syukur..

Bagi saya sama je alahan anak lelaki @ pompuan..yg beza perut klu anak lelaki perut tajam,pompuan perut lebar..ni pengalaman saya la dah ada spasang anak..yg ke3 ni rasa mcm lelaki sebab perut tajam n naluri ibu ๐Ÿ˜Š

VIP Member

Dah penah preggy ank laki n preggy ank pompuan..sme je sumenya....bentuk perut xpenah pulak sy kaji...kalo nk kata psl naluri....erm...naluri sy xbetul๐Ÿ˜…๐Ÿ˜๐Ÿ˜ Lebih percayakan scan

Sy trim pertama je alahan masuk second trus ada slera..lagi satu sy ikut naluri sy rasa2 sy mgndung anak lelaki bila scan mmng betul lelaki.

saya 6 bulan muntah2. pastu nak tido je. then takleh bau bawang atau makan bawang and tak boleh bau org masak. hahaha