14 Balas

Alhamdulillah. Tahniah sis. Baby January ya. Ni pengalaman saya masa pregnant sebelum ni. Selain Vit C, Multivitamin yg ada Iron, Acid Folic, saya tambahkan dgn vit B complex. Bg saya agak membantu kurangkan rasa mabuk masa 1st trimester. Alhamdulillah pregnant kali ni saya amalkan, memang membantu. Apa2 pun kalau boleh dptkan nasihat doktor, tu yg terbaik. Semoga Allah beri kesihatan yg baik buat sis, saya dan ibu2 semua bersama baby masing2. Aaminnn. ya Robbal Alaminn.. buku pink saya belum buat. 8 minggu++. ☺ buat paling lambat masa kandungan 12 minggu.

hye sis . haah ,ikut due 16jan 😅 multivitamin kn tu semua ? mabuk tu y plg serammmm 🥹 tulaa ,nanti da 10w boleh pegi kk balik buka buku 😅

VIP Member

Asid folik yg paling penting dan iron tablet sis. Ni wajib. Dan cuba tanya farmasi vitamin C apa yg sesuai untuk ibu mengandung. sebb mengandung ni x boleh consume sebarang ubat atau supplemen. Perlu consult dgn dr atau pharmacist. Rasanya boleh je kalau nak terus buat buku pink. Tapi x tahula KK area sis terima atau tak. Sy 4 minggu dah buat buku pink haritu

Selamat hari raya juga.. Sama². Semoga dipermudahkan urusan ya

Hai juga, tahniah sis.. Ap² pun jgn skip ubat acid folic dan jangan buat kerja² berat tmbhan pula bila dah confirm dekat klinik swsta, tkde masalah untuk buka pink awal sekurangny pihak KK boleh detect awal jika ada ap² masalah..

Okay boleh jer sis... Kita share ap yang kita tahu jer sis.. 😉 See u soon juga sis..

sis dh scan dh nmpk bby ke?? baby january,sma mcm sy🤭 sy mkn folic acid dgn mnum susu je dlu,xbrani nk mkn supplement lain,sbb bila kita dh pregnant xblh mkn ubt sembarangan,kita mntak pndapat n nsihat doc dlu mna yg ssuai...

ehhh kita sama 6w.doc adv 8w baru scan baby, 12w baru buka buku pink.saya ambil folic acid, bio d calcium complex and minum susu je.Jaga makan juga sis.semoga baby kita sihat sempurna .in shaa Allah aamin

alhamdulillah, tahniah awak. due saya pun 16 jan juga 🤭 so far saya cuma amik folic acid je tp dah stop caffeine & fast food. susu hl org kata ada folic acid dlm tu, boleh minum sis.

untuk kk tuu. kena cari kk yg cover kawasan rumah kita😍 boleh try call atau terus walk in untuk tanyaaaa enjoy the journeyyy!!!

tahniah sis. insyaallah sy pun baby january ☺️ sekarang sy mkn folic acid dan multivitamin. so far okay alhamdulillah

klau kita makan acid folid the. kita ad anak yg mnyusu badan...? x effect kay air susu ke.?

tahniah sis , baby january sama saya ☺️ saya makan folic acid jee minum susu

Soalan berkaitan

Soalan popular

Artikel Berkaitan