12 Balas

em i rasa tak sis maybe faktor keturnan and ikut darah ibu,darah i jenis o+ baby pun o so sehari after bby keluar jaundice bby i teruk sangat smpai 2 bulan asyik ulang alik kk ambik darah smpai dr refer suh hosp suh ambik darah dri setiap ibu jari smpai ank i kurang darah,pernh kena tahan wad sehari je lpstu ayah saya sewa lampu biru tu 5 hari semata tknk cucu dia duduk hosp. macam ii cara traditional i cuba smpai rasa give up just bg susu bdan je bby berak tiap hari kuning dia pun keluar after 2 bulan lebih baru ok berat dia pun trlebih ok. so jangan risau ya as long as takde masalah hempedu or critical just bg susu badan biar dia berak kuning tu keluar ✌🏿

Tak betul. Saya dr awal sampai da sarat ada makan fastfood. Kerap juga tp bukan sekali makan tu byk2 Nak2 masa sy alahan, megi jela yg boleh masuk tekak Ank sy kuning 3 hari ajer. Tp apa pun kita boleh kawal kuantiti fast food sbb memg tak elok makan selalu Tu je.

X pasti lar pulak,mungkn lr kot ye bolh jdi.. Sy ank prtma memang fastfood dr awl mgndg smpai brsln.. Ank sebulan kuning.. Ank ke 2 pulk ask mgdm ulam2 sayur2 alhmdulillah.. Kuning 3 hr j.. Bolh jd jugak agk nya pemakanan....

sy masa pregnant pun mkn jugak fast food tapi anak xde kuning pun even sy dgn husb masing² darah O. oh lupa nk bg tips, cra xnk bg baby kuning nt, minum air kelapa dgn kerap bila kandungan 7 bulan ke atas. seminggu 4x.

Tak betul. Boleh refer artikel daripada KKM mengenai jaundice. http://www.myhealth.gov.my/kekuningan-pada-bayi-baru-lahir/

Rasanya tak. Sebab saya rajin makan fast food masa pregnant anak no2. Alhamdulillah takde kuning langsung

Macam takde. Tapi masa bulan puasa saya puasa, makan kurma untuk sahur. Tak sure tu salah satu faktor ke tak untuk elakkan jaundice. Tapi rasanya sebab blood group saya a+.

xde kne mngena sis.. tyme preggy sye sgt mjaga pmakanan sye.. tp anak prolonged jaundice gak..

Taklah member saya tk lepas susu kambing masa mngandung, tetap jaundice juga

sy la tu.. anak prolonged jaundice jgk

Saya bedal sayur everyday, anak prolonged jaundice gak 😭

TapFluencer

normal baby kena kuning.

Soalan berkaitan

Soalan popular

Artikel Berkaitan