hb low

hb low 9.3...cara2 menaikkn hb,selain mkn ubt suplement

15 Balas
Tulis jawapan
VIP Member

mkn ubat tmbh darah dgn buah oren sunqist..tips ni dari JM yg jaga saya, alhamdulillah hb ok..mggu lps cek 12.7.. slain tu sis blh mkn buah delima,tembikai,sayur bayam,kerang, hati lembu/hati ayam,kurma takpun air susu kurma..

Hb sy 8.9 sis. Alhamdulillah mkn kurma n kismis tiap pagi.. dah naik sikit.. hehe boleh try jgk. mmg jenis ssh naik wpon pun pantang mkn.. dr 5 bln smpai skrg 9bln. mmg low ja..

TapFluencer

Banyakkan makan makan sayur hijau πŸ™‚ macam saya 3 bulan HB low, susah hati lepastu makan sayur hijau je πŸ˜‚ Alhamdulillah checkup baru2 ni okay πŸ™‚πŸ‘πŸ» Best of luck sis.

Slain mkn buah jmbu, buah naga, bayam..susu yusmira bslom tdo.. Sy juga amalkn mnum susu farm fresh kurma sblom pergi kk.. Alhamdulillah 9 trus ke 11..

my mum suggest mkan kerang and bayam mcm tu. bayam buat sup setiap hari wajib makan . bila checkup alhamdulillah oky

sy makan hati ayam n bayam hari2...plus jus mamariam...dlm masa 2 minggu hb sy dr 8.8 jadi 11.1....

Sis mkn kacang kuda dan sayur bayam jambu batu..Insyaallah bolh naikkn hb..Sy mkn dgg kmbing

VIP Member

Saya makan jmbu batu, kerang, bayam merah, pastu sya mkn pil sangobion.

VIP Member

Boleh makan jambu batu, minum air sunquick tanpa gula, horlick.

try la air buah nufiya..tpi ubat jgn lupa..