Doktor suruh ambil perancang..

Hati tgh tak tenang sbb baby belum keluar doktor dh suruh pilih perancang selain daripada pil sbb skrg tgh mengandung ank no 2,ank first blum cukup 2 thn.. mse ank first,kita pakai pil je..skli entah mcm mne rezeki ank no 2 dh ad dlm perut mse ank 1st umur 1thn 6bln... Dh cuba bincang dgn suami tp suami tak bagi amek perancang..rosak badan dgn hormon nnti..suami bertegas tak bagi..saya ckp ni demi diri saya pun suami menolak..dia suruh sye ckp kt doktor kita merancang sendiri...segala hukum keluar dgn ceramah2 ustaz Azhar Idrus dia tunjuk kt sye psl merancang ni sbb yelah,fizikal sye mmg sihat takde mslh/penyakit kronik...umur pun muda lagi baru 24thn.. mmg x payah guna perancang pun.. katanya... tp mslhnye doktor tak bagi dah merancang sendiri/makan pil sbb kandungan yg sekarang kira terbabas..jd kaedah pil tak berkesan dan doktor suh amek perancang suntikan tu apa namanya,depo eh.. Kita ni nk dgr ckp suami,doktor bising..nk dgr ckp doktor suami bising..nk dgr ckp diri sendiri,pendapat anda tidak diterima.. haha Boleh ke amek perancang tanpa pengetahuan suami? Saya baca effect2 perancang pun saya risau sbnrnye...😔 Kalau anda tanya saya..saya pun x nak amek perancang tp saya juga x nak sakit mental dan fizikal sbb kena jaga anak apa semua...tp demi mental saya,saya fikir balik,ada baiknya saya amek perancang.. eh entahlah.. nk minx ibu2 kt sini yg dh amek perancang selain pil,apa pros dan cons dia.. atau ibu2 boleh share kt sye ada tak cdgn perancang yg lain? Help me 🥹#bantujawab

21 Balas

aa yg ni tak berkenan.. adoii.. amek perancang katanya taknak rosak badan isteri.. anak belum 2tahun dah pregnant lg, sedangkan mental fizikal isteri rosak takpe plk? adoiii.. kalau tak ambil perancang, tapi ready pregnant lg bila2 masa enjoy2 happy2 takpe lagi pakai la puan, kesian anak nanti jd mangsa selain puan sdri.

kalau pendapat saya better ambil perancang . saya pun umur 24tahun jugak . harini dah hari ke 9 berpantang anak ke 3 . jarak umur anak semua 2 tahun . Mental health agak terganggu jugak sebab anak anak masih kecil , masih bergantung dengan kita tapi dah ada baby lagi . Saya rancang sendiri . Terbabas jugak . Huhuhuhuhuhuhu

sis terbabas ke mmg dua2 setuju nk ank dlm masa 2tahun tu? nurse paksa mcm mna sis? sy pun ank first 1thun 5bulan dh pregnant ank ke 2 .tp sy xterbabas ,tu mmg sy n suami nak. sy risau nanti utk ank ke 3 nurse paksa ambil perancang jgk. sy mmg xnk, dan sy dgn suami ok je rancang sendiri(suami bg kerjasama)

makan pil pon blh terbabas apa lag rancg sndri sis 😅 apa kata bwk je suami Tu jumpa Dr biar Dr trgkan Kt dia kaedah merncg yg berkesan ..sis kena tegas jgk dgn suami ..bdn Kita sendri Kita yg kena tanggung sakit2 dia..better guna perancg drpd stress ank kecik lag tp sangkut yg ke3

sy merancang sndri je..suami pun xbg ambk ape2 perancang..klau xnk ank lg mmg suami bg kerjasama..xkn buang dlm..sy ank sulung ngn no 2 selang setahun je..skrg slung 4thun,no 2 3thun..now prgnant no 3..insyaAllah bncang ngn suami klau nk rncang sndri sma2 bg kerjasama..

Doktor takkan marah kalau tak ambil perancang sbb lps check post natal fokus check up akan lebih kpd anak. Takkan ada persoalan awak dah fikir ke ambil perancang bila kita pergi visit anak 2-3bln nt. Melainkan mmg kita dah buka buku rekod perancang kat klinik tu.

Sy pernah rancang sndiri. sy plak tbalik. sy xnak perancang sebab hormon sy sngt2 terganggu. try guna opk sis. alat tu detect waktu subur tu. Kalau bsama buang luar. nak lebih double safety guna protection

susah jugak kalo suami susah nak diajak bincang.. tp cuba slow talk lg ngn suami, cakap awak jugak perlukan mental & fizikal yg sihat utk jg anak².. xpon guna kondom je sis..

kalo czer lg seram.. sy dua² anak czer, lepas bersalin mkn pil sebulan 2 gitu pastu stop & rancang sendiri je.. jarak no 1 & 2 8 tahun.. lepas czer ke2 sy ade cucuk depo sekali, pastu sy stop sbb period jd xteratur & sakit kepala.. pastu rancang sendiri.. skrg tgh pregnant ke3, tahun depan bersalin.. anak no 2 skrg baru 2 tahun 4 bulan.. yg ke3 ni mmg plan nak sbb lg 4 tahun nak masuk 4 series, kalo bole umo 40 da xnak beranak lagi.. 😂

sye pun hsband xbg amek perancang. bile nurse n doc tnye , sye jwb je iucd. tp xpakai pun. lps bersalin masa checkup anak nurse tnye skali je lpstu xtnye dah.

VIP Member

skrg ni doc suruh ambil perancang kenapa ye?awk ade apa2 risk ke kalau pregnant lg??atau dic hanya suruh ambil perancang sbb kelahiran yg rapat sahaja?

sbb kelahiran yg rapat lepastu skrg mengandung no 2 ni ada GDM...masa ank first x de GDM..

sis stop perancang pertama period ok x

Soalan berkaitan

Soalan popular

Artikel Berkaitan