Tolak nasi

Haii, dah 2 minggu+ sy x makan nasi. kalini mmg tgk nasi pun kembang leher. makanan melayu memang x dapat nak telan, apa lg yg ada santan and lada kisar or minyak yang banyak. mee & ramen je lah yang boleh telan. ada x yg mcm ni? #tanyasaja

18 Balas
Tulis jawapan

Sama lah sis πŸ˜‚ sy dari 6w smpi skrg 11w tak makan nasi pun πŸ˜‚ lauk pun tk makan. Mmg kembang tekak. Tkpe sis. Yg pnting sis makan. Ramen klau sakit perut stop mkn dulu. Meehun ke mee goreng ke spaghetti ke sy boleh makan. Yongtaufu pun sy makan. Akn ambik sayur bnyk2. Yogurt, susu Alhamdulillah boleh telan. Cuma nasi n lauk mmg tak boleh pandang. Bau pun tak boleh πŸ˜‚

Baca lagi
2y ago

Aamiin. Trimester kedua n ketiga nanti naikkan jarum penimbang plak

Sama macam sy sis.. tp sy xmakan maggi. Hari2 sy makan bihun soto ataupun soto nasi impit. Elakkan makanan fast food terlalu kerap ya sis sbb risaukan baby nnt. Sis bnykkan makan buah mcm oren ke epal ke. Sy mmg hampir 3 bulan xmakan nasi. Mmg rindu ngn selera biasa, tp terpaksa juga. Sy makan bihun2 n mee2 je.

Baca lagi

sy dulu awal2 preg 2 bulan sy tk boleh sentuh nasi.. klo suami mkn nasi sy tk boleh bau.. nasi ke minyak dlm kuali ke.. lembik bdn2.. 3 bulan sy boleh terima nasi tp Just nasi y dekat rumah org je.. jenuh g mkn jauh2 umh sepupu.. bile mkn kt rumah tk boleh jugak.. seksa jgk time tu drop 6kg .. skrg Alhamdulillah..

Baca lagi

Sy tak boleh makan maggi @ ramen mesti perut sy sakit. Jd cramp. Dr kata tak elok utk perkembangan otak janin dlm kandungan. Sy plak tak blh dgr perkataan mamak kembang tekak. Penah skali makan makanan mamak sbb x tau baby x blh accept mknn mamak, mkn terus muntah balik semua makanan πŸ˜‚

1y ago

Ramen sy takut nak makan πŸ˜‚ Sbb pedas

normal ..sy mcm tu juga msa tm1 πŸ˜‚ smpai 12w sy mual je mmg tak lalu mkan..mkn kropok2 je dgn air je..msuk dpur mmg tak lalu..nsb baik suami pndai msak dan urus diri ..klau tak ksian suami sbb sy mual teruk msa tm1..skrg tggu msa bslin je 38w5d bby msih suka dlam prut

saya pon mcm tu sis..tak selera lansung nk makan nasi..klau masak sendiri pon tak lalu nak makan.tak tau da nak makan apa.tp nurse ckp klau tak mkan nt effect kt jantung bby .saya gantikan nasi dgn roti..klau lapar makan roti..kejap2 makan roti..

2y ago

haah sis , susah nak makan tp risau sgt tumbesaran baby. mmg dlm bilik ready roti oat n manisan sbb x knyang x makan nasi 🀣

sy tak makan nasi dari minggu ke 10- 24. kalau karbo sy boleh telan meggi je. tu pun 2minggu skali. hari lain sy makan ayam goreng berempah + air suam. start mggu25. lalu sangat makan. πŸ˜† 1kg sminggu naik sampai bersalin.

saya mkn nasi sikit2 je..lepas tu mkn buah2,kuih ke atau biskut2 je..habis je trimester 1 alhamdulillah selera dh ok..cuma smpai sekarang dh 19 minggu x boleh nk mkn daging ayam lagi..tengok pun jadi geli..

saya mengandung anak ke2 dari 13 week Smpai bersalin tak makan nasi . berat badan saya tak naikΒ² tapi bayi keluar 2.89kg . saya makan bihun , roti . apa yg boleh masuk dan saya tak muntahkan .

sy plk xlalu mkan ayam... padahal sblom preggy...blh dikatakan ayam hari2...sbb ank2 suka ayam berbanding ikan...skrng...tgok ayam pon xllu... hrap lpas bersalin ni...back to normal....