11 Balas

Sis cuba slps dari hari lewat period. Dip n tell pun accurate. Selain dari CB. Lepas test jngan terus letak n biarkan tak tngok. Lepas celup tuh sis letak tmpat mendatar, tngok je test tuh. Biasanye around 5min upt valid. Slps dari tuh evap line. Sy prnh guna CB walau dibiarkan bape hari pun masih 1 line masa sy ttc dulu. Dip n tell pun sama. Kalau brand ms tell me, disclosure, yg bebiasa tuh mmg slps 2/3 jam ada yg naik evap line, ada yg masih 1 line. Satu hari tuh saje cek pkai brand momma sbb nk habiskan stok 😂 dulu beli bnyak. Tpi sbb dah tanak berharap. Dari buang baik test je 😅 tetbe naik 2 line terang. Ms tell me pun 2 line terang. CB terus naik line, CB digital bgytau pregnant 3+. Semoga ada rezeki zuriat utk sis. Aamiin 🥰

VIP Member

Mcm sy dulu masa pregnantkan anak no2, masa urine tu lalu kat situ, tak naik double line pun. Lepas tu sy buang UPT tu dlm plastik sampah. Tetiba terdetik nak tgk blk UPT tu selepas 1/2jam kot, tgk2 ada double line, dan mmg betul sy pregnant 🥰 Klu awk ragu2, awk test je lagi guna urine yg pertama diwaktu pagi ye, mudah2an ada rezeki 🤲🏻

biasanya kalau xpregnant walau biar lama berjam pon xkn naik line. lagi untuk upt yg sgt accurate mcm ni. sbb sy slalu check guna upt brand ni. kalau negatif mmg takkan naik libe. kalau brand yg murah sikit mmg naik evo line kalau biar lama. gaya mcm 50-50 awk pregnant ni. cuba test lagi

okayyy sis.. deborr pulak rasa.. hahahahaha.. terima kasih ya..

clearblue ni sensitivity tinggi. certain org before delay period pun boleh detect dah kalau pregnant. kena ikut betul2 instruction dia. kalau lebih dari masa, mungkin evap line sis. atau sis boleh repeat pakai dip&tell pulak. murah sikit dr CB.

Itu evap line, tak valid. Kena ikut window time dia. Awak test ni before or after delay? Kalau before kena guna 1st urine of the day. Saya test 4 hari sebelum guna clearblue yang ni naik double line pekat. Baca dan ikut instruction kat kotak.

Sama-sama. Sepatutnya akan naik double line pekat. Mungkin awak ada tersalah step. Buat test lagi. Good luck🌹

After 3-5mins bukan after 1mins, lps 1mnt tu awk terus x tengok ka ? atau ada tengok2 jg bbrpa mnit lps tu. klu masih ragu2 lg blh repeat test, xslh utk repeat supaya blh lebih hati2..

Ohh bgtu. Takpe selagi masih blm period chance tu masih ada. Hati2 je masa2 skg nt repeat test lg. semoga rezeki awk baik..

TapFluencer

Saya prnah pakai strip first tengo mcm negative so letak tepi. Selepas 30 min tengo balik ade line dah. Mmg btul pregnant. Makin hari makin pekat dah line.

iyeke? adeihhh hahahahahaha kena pasrah jelah apa2 keputusan pasnie.. thank you ya sis .

Saya lepas 2 hari delay period, lepas test, tunggu dalam 2-3 minit terus jelas. Lepas dari tu maybe tak valid sangat.

line dia tu sama lebar kh sis? jd macam mana skrg sis.. positif kh tidak?

betol.. saya pun ada banyak baca2 semalam dkt apps oversea punya, ada yg kata pregnant ada yg kata strip indicator warna biru tak berapa boleh percaya, diaorg suruh test pakai yg warna pink punya.. ada yg kata bacaan tu faulty.. saya pun 50 50.. Saya ada baca jugak, diaorg suruh try pakai yang First Response Early Pregnancy punya upt.. tu saya nak tunggu lg seminggu pstu try dgn FREP dgn Dip & Tell tak silap satu lg.. semoga ada rezeki sis, saya pun tak senang duduk drpd semlm lepas buat test tuuu.. hahahaha belom bersedia sepenuhnya utk 2nd baby..

nnti cuba sis test pakai yg lain tngok MCM mne ..semoga ada rezeki

Soalan berkaitan

Soalan popular

Artikel Berkaitan