Diet Challenge dan kehamilan

Hai mummy2...saya menyertai Diet challenge diofis... saya pernah keguguran pada bulan 2 kerana obesiti.....Selepas tu saya buat puasa sunat dan intermittent fasting untuk turunkan berat badan...dan berjaya turun 12kg.. Sepatutnya period saya 23/6/2020 tetapi saya rasa penat dan tak sedap badan... Walaupun lg 5 hari sebelum period... Ni result Upt saya...kehamilan sebelum ni delay 2 minggu baru nampak positif tp keguguran.... 😒perlu ke saya stop diet sekarang atau tunggu hingga disahkan mengandung...terima kasih

Diet Challenge dan kehamilan
8 Balas
Tulis jawapan
VIP Member

sy pnh buat diet IF sblm hamil slma 2thn. sy ckp sama suami jgn blow dlm sbb sy mau dptkan hormon yg stabil sbb jika sy overweight, bila preggy, ada risiko. lps 2thn tu bjya dptkn berat bdn ideal, bru lah rancang dptkn ank. skrg sy dh 32 weeks 😊. sy amalkan IF 1:23 hours. 1 jam makan, 23 puasa. minum air saja...

Baca lagi
4y ago

Intermittent Fasting.. boleh check google.. 😊

sis positive .. please jgn diet sbb baby perlukan khasiat .. boleh nk diet tp amek mknn y zat n khasiat y tggi .. smetimes line samar sbb kandungan masih baru n immune kite rendah .. sy saran kn check lg tok next week πŸ₯°

Tnggu hingga sah mengandung je , prg cek doktor . X salah pon kalau nak diet . Sy masa x thu mengandung pon siap pakai bengkung lg sbb x thu Alhamdulillah x de pape . Apa2 pon doa kepada Allah S.W.T

Continue sja healthy diet ya sis,tp perlu stop intermittent fasting sbb 1st trimester fasa cepat letih. Nanti sis xda tenaga pulak. Sya pun tinggal 2kg lagi baru capai target masa baru tau pregnant.

VIP Member

Suku2 spruh ye sis, pakar pemakan pesanπŸ₯° sarapan jgn tinggal nk tunggu tgh hari boleh sncking kekacng buah buah kering, sayur lebih,

VIP Member

Macam positif tu sis. Better check dekat klinik dan dapatkan nasihat doktor. Semoga dipermudahkan urusan ye sis. Aamiin πŸ€²πŸ»πŸ’•

kalau diet IF rase nye ok je..tapi klu macam ubat2 tu kalau saya,saya xberani

positif tu sis.. bgs refer doktor terus