Date suami dan isteri

Hai mummy apa you guys rasa bila ajak suami date berdua je dan tinggalkan anak you dekat pengasuh(anak baru 10 bulan). Saya mula2 ajak lepastu suami cakap kesian tinggal anak sesorang nnti rindu. Tapi saya dah lama tak date berdua dengan cik suami dan rindu nak berdua tapi ayat cik suami tu buat rasa serba salahlah pulak. Pendapat mummy2 macam mana?

14 Balas
Tulis jawapan

Try this!!Pekara penting pasangan PERLU TAHU waktu berkomunikasi dengan pasangan mengikut karakternya πŸ‘‰ Puji dengan cara yang betul πŸ‘‰ Respon dengan cara bijak πŸ‘‰ Expressive mengikut situasi yang bermakna untuk setiap karakter πŸ‘‰ Inspire pasangan dengan bahasa karakter untuk menjadi expressive πŸ‘‰ Berhenti jadi KAYU dalam perhubungan πŸ‘‰ Meminta maaf dengan cara yang karakter harapkan πŸ‘‰ Membuat kejutan yang betul untuk setiap karakter πŸ‘‰ Memenuhi expectation setiap pasangan πŸ‘‰ Berbincang dengan bahasa karakter untuk memenuhi do & don'ts setiap pasangan πŸ‘‰ Meraikan aktiviti yang bermakna buat setiap pasangan Fahami karakter pasangan dengan memiliki dan membaca ebook kkdi yang sarat dengan 7 chapter setiap karakter ini. Klik sini sekarang! https://thephotolicious.onpay.my/order/form/EBOOKk/645

Baca lagi

sy pun pernah ajk suami dating berdua shj , anak time tu umur setahun. suami tegas ckp 'no' nk g mna2 kne bawak ank, nnt mak bapak gembira berdua ank kat pengasuh mnangis ke sakit ke.. so akhirnya sy putus kn kami berdua dating tgk movie sambil mkn popcorn kat umah tiap mggu lepas ank tido. (lg2 time covid kn, xelok gak bawak ank kluar) selain tu nk g jln2 taman ke... mall ke, pantai ke... bawak si kecik sekli... dia gembira... kita pon sama

Baca lagi

Takpernah lagi saya tinggal , cuma g kedai berdua tu je , time tu anak tgh tdur dan ada org kt rumah bolehla tolong tgok2 kan Memang dari dulu masa anak first lg kami bawa anak ke sana sini skrg nak msuk 3 dah 🀭 Saya ni jenis tk smpai hati biarkan anak duduk rumah , entah la rasa lebih suka bawa dari tinggalkan

Baca lagi
VIP Member

kadang perlu juga kita ada date berdua dgn husbend.. ank saya 1tahun 5buln tngah melasak kadang kami keluar juga tanpa ank untuk spend time bersama. tak lama sekejap pon dah buat kami rasa realese 😊 setiap org lain² so cuba ckp dgn husbend elok²

Bincang elokΒ² dgn suami sis..tp klau sy,sy jenis yg xboleh nak bg tinggal anak wlaupn dgn parents sndiri.. p manaΒ² sy bwa anak.. slalu kluar berdua dgn asben bila anak sekolah je.. ank prtma 4thun...ke2 msih dlm perut..

sebelum ni saya dan suami kerja satu department. waktu rehat, kami date berdua. lepas berhenti kerja tahun 2015, kemana saja pergi mesti bawa anak2. tak pernah tinggal walaupun di rumah famili hingga sekarang.

Okay je sis dating berdua tu. Jgn rasa serba salah ye. Tgl kejap je bukan smpai berbulan. Dating dgn husband lepas ada anak blh recharge hubungan suami isteri.

Saya dan suami akan ambil cuti sehari dalam sebulan...anak ke sekolah dan taska...jd kami gunakan masa siang sebaik2nya utk datingg...πŸ˜…....

Saya suami sendiri ajak pergi dating berdua, mungkin sebab rumah saya, mak saya dan mak mentua dekat, cucu sulung both side excited nak jaga.

VIP Member

Sama husband sy asyik cakap kesian anak, haha.. tp kadang2 ade juga keluar bedua