Mohon pencerahan mengenai CZER

Hai mommy semua, saya baru habis pantang. Saya beranak secara emergency Czer kerana air ketuban dah pecah dan banyak keluar tapi pembukaan baru 2cm dari pukul 8am-6pm. So doktor decide untuk czer sbb tkut baby lemas. Masalahnya skg ini salah ke czer? Hina sangat ke? Sebab Mentua saya asyik2 blame saya czer. Sebab saya beranak swasta. Jadi mahal sikit bayaran cuma duit yg kmi byr tu. Duit saya dan husband kumpul dari dulu. Kami langsung tk mnta duit dia. Saya sangat terasa aty sebab mentua asyik2 ckp psal czer saya tu. Sekarang pula saya ada masalah dengan air susu badan tk berapa banyak. Saya bekerja dan stress hadap perangai orang sekeliling saya yang blame saya.😖😿 lepastu saya dan suami decide nak ambil vaksin anak di hospital tempat dia lahir. Tapi orang sekeliling pula sibuk nk suru ke KK masalahnya saya bekerja tidak sanggup tunggu dari pagi ke petang. Tpi kenapa orang sekeliling asyik blame saya saja. Padahal yang menjaga anak sya ialah saya, mak saya, dan suami. Dan sekarang saya da ambil pembantu. Tu pun saya di persalahkan oleh keluarga belah suami.🥲 padahal saya bekerja dan memang memerlukan pembantu untuk jaga anak saya sbb sya WFH. Jdi sya boleh pantau anak dan pembantu saya. Dan semua cost pembayaran pembantu dan barang baby ke dan hospital saya dan suami sama2 bayar. Tiada minta duit orang. Kalau korang dlm keadaan saya ni apa Korang buat? Sya buntu kadang dan stress. Dan saya juga kena postpartum Depression masa pantang 😢 terlalu stress dengan mulut orang yang tak pandai tu. #firstbaby #ingintahu #pleasehelp #bantusharing

41 Balas

jangan layan puan. abaikan mulut orang. orang boleh cakap apa pon dia nak sebab dia tak hadapi masalah puan. puan buat je apa yang puan rasa terbaik buat puan dan keluarga. abaikan mulut2 yang suka nak sibuk pasal orang. hugs♥️

Ala nak swasta ke kerajaan ke.. selagi takpakai duit dalam account orang yang complain ni... lebih baik dia senyap je... penat dan stress ibu berpantang pun takhabis lagi.. jangan nak menambah beban 😅

VIP Member

Ya Allah. Kesiannya sis. Tak hina pun sis bersalin czer. Nak selamatkan baby kita tu.. kalau tak, dh lemas xkan nk biarkan? Saya pun czer jugak sis. Kita tak hina sis. Proud to be a mom yg czer😊

senang je nk tutup mulut ibu mertua mcm ni.. bagi dia duit sikit tiap2 bulan, pastu belanja la gelang emas ke, rantai emas ke.. lps tu auto dia syglah.. duit can buy happiness.

sebab sis ada segalanya yang diorg takde.so diam n jalan terus je . org macamtu xpayah pedulikan. diorg ade ke takde hidup sis bjalan sepert biasa je. sabar bnyak2

Sya klu di tempat awak mmg sya akan remove toxic people ni. Tak kira siapa pun even keluarga kandung. Emosi dan mental sya lebih penting dari spesies2 org mcm ni. Bahagia hidup

Pedulikan apa org nak cakap sis.. Sis yg bayor duet apa2 keperluan.. Bkn dr diorg pon.. Just ignore.. Sis sndr yg jaga n tanggung sakit diri sis.. Pekakkan telinga je ok..

jangan d lyn sis,,, msuk kanan kluar kiri,, sbb org mcm tu makin d lyn, mkin meroyan,, drg sja yg btl,, so just do what u think it's good for you and your hus.

dah pernah balas ke bila dorang complain macam2. atau diam je? kalau sy memang sy balas balik. cakap la tak pakai duit dorang pun. tak payah bising. 🤣

sy pun ada la jiran² kata branak czer ni tak blh rsa mcm mana mak kita besalin kita.ehh czer ni klu lps branak bkn satu minggu hilang sakit dia.

nk buat pape jgn bcrta or post sebb org xkan faham penat letih kita....., kita je rasa

Soalan berkaitan

Soalan popular

Artikel Berkaitan