20 Balas

Mggu lps sy scan 8w3d...scan bawah...nmpak kantung ja.tu pon samar² ja...doc ckp patutnya dah ada baby. Doc siap google internet tnjuk macamana spatutnya kalau kndungan 8w..doc tanya ada alahan x? Loya muntah² .. Sy kata sy xda rasa semua tu n xda pndarahan..doc kata kalau normal patutnya sy alami semua tu..doc tunjuk juga saiz adenomiosis sy besar...baby n adeno bersaing...nmpak mcm adeno yg membesar ....baby kalah n risiko gugur....dah 2 kali scan doc asyik cakap tu ja..doc kata tggu 3 minggu lg scan semula..sedih je dgr doc. Cakap mcmtu...down smpai skrg...balik umah call mak, menangis semahunya..tu la gmbar kantung sy...kecik ja wlpn dah 8w

sama lh kita 22 ni jumpa dr scan lgi

Inshaa Allah jgn risau..tiap kali lepas solat doa mintak kandungan kuat dan sihat..Hari ni saya 9weeks, scan baru nampak baby dan heartbeat🤗 masa scan 5weeks aritu cuma ada kantung kosong je.

normal.... sy pun mcm tu haritu. hanya kantung dan titik putih kecik je. cukup 11 mggu sy ulang pegi scan. ambikkkk seketul menunjukkan diri. tak reti diam.

Masa pn scan cuma nmpk kantung ja tu brapa minggu ye?

VIP Member

Semalam saya baru lepas scan 7m 2 h, doc scan perut tak nampak, scan bawah baru nampak. Dah ada heartbeat and bentuk baby

Mila.. insyaAllah itu normal. Selalu nya dlm 8 week mcm tu bru nampak jantung baby. InsyaAllah semua akan baik² je

saya pum scan 7w doc ckp dah nampak baby dgn jantung..sabar sis..pegi lagi nanti..doa banyak2..insyaallah ada nanti

Bole sy tahu mcmna result kandungan sis? Sy mengalami hal yg sama skg 8w4d...doc suru dtg 1mggu lg check

normal , saya scan 7 week pon baru nanpak kantung . scan 10 weeks baru nampak heartbeat

normal laa sis .. 2bulan lebih nanti baru nampak baby n jantung dia

Normal sis..saya pun mcmtu jugak..lps 2 minggu..dh boleh nampak dh..😊

Soalan popular