15 Balas

normal la tu sis.... saya pun bru scan td...ank second.. kalau ikot period, 10weeks dah.. tadi saya g klinik swasta sbb alahan teruk sgt. doc scan xnpk kantung. katanya rahim kosong. suspek kandungan anggur or kandungan luar rahim. saya explain kt doctor period sy xteratur. ank first pun beza sebulan dengan tarikh period. due date scan n period tu beza sebulan. doc ckp, xmungkin ni. dia suspek 2 bnde tu. so dia refer sy ke hospital gov tadi. emergency. doc gov scan atas pun dah nampak, kantung dalam rahim. cume jantung mcm xde lagi. saya mintak scan dari bawah, utk confirm. mmg nampak kantung n janin dalam rahim. alhamdulillah sangat. setiap org xsama. pape better government. before this saya pegi scan swasta jugak masa 8weeks.xnpk kantung. doc cakap maybe gugur dalam senyap. punya la saya risau. tadi pun saya da down sangat2. saya sbrnye appointment dengan klinik kesihatan selepas raya. pergi tadi swasta pun sbb alahan teruk sangat. so, awal2 pregnancy ni, better prefer government dlu. next bby da besar bolehla scan 3d 4d 5d details scan kat swasta.. saya cume share ape yg saya lalui..... 😊

betul goverment mmg pakar

Hi semua, terima kasih pada yg komen. Alhamdulillah saya tak tinggal folic asid. Cuma kdg2 makan tak ikut masa sbb taknak ter-mix dgn susu, sbb saya suka sangat minum susu nak bg perut kenyang😅. Smlm dah check condition baby, Alhamdulillah baby genap 8 minggu & Alhamdulillah dah Ada degupan jantung. Jadi doc minta ikut EDD yg latest doc bagi. Utk problem saya, doc kata tak boleh ikut date last period, sbb period saya tak teratur. Harap mommies yg lain Jgn lah extra risau mcm saya 😅

VIP Member

hello mommies.. sya ikut last period edd nurse tu bagi 15.11..masa tu scan utk 10 minggu.. tpi bila scan, doktor cakap edd 19.11.. ikut scan baby bru 9 minggu 3 hari.. tapi doktor x tukar da tarikh tu.. sbab doktor kata, beza 4 hari ja.. time tunggu masa tu sbnarnya x tentu tarikhnya.. bergantung bila masa baby nk kluar ja.. sbab ank 1st sya lahir 38 minggu..

haii mommiess , samaa macam sayaa jugakk .. baruu pergi scann tadii .. ikutkann baby 9w tapi doc scan dalam 8w macam tuu ,dea kataa baby kecil.. lagi 2w dea sohh mai lainn .. tapi alhamdullahh dpt dngaa heartbeat baby 🥰

normal je sis. klu period tak teratur biasanya tak sama tarikh tu. sbb kiraan tu jangkaan tak smua org sama. janji scan baby sihat. Insyaallah okay tu sis. tgk scan2 sterusnya mcm mna.

sama mcm sye sis. hritu 6weeks scan da nmpk kantung tpi doc angarkn bru 4weeks. lgi 2 mnggu scan lgi which is esok. da msuk 8weeks mnggu ni. takot jgk hrap2 da nmpk baby n heartbeat.

Semoga dinpermudahkan ♥️

sy scan 24/4 rahim tebal..kalau ikot apps ni patut 8minggu jgk..smlm scan 5minggu 5 hari sbb period x tetap tarikh...tpi dah ada dgr jantung...hrp smua dipermudahkan yaa ..

boleh tak nk tgk scan sis 5w5d mcm mn

Sy pon berubah due date😅😅usia baby besar seminggu dr kiraan lasts period.. spatutnya sy bru 13 weeks, tp ukuran usia baby 14 weeks😌😌

TapFluencer

normal je sis. sy haritu pergi scan dekat hospital, edd 21/11. then bukak buku pink bila scan semula, edd berubah jd 26/11 pulak

normal sis.. sy pun kes mcm ni juga.. skrg dah masuk 35mggu.. doa yg baik2.. jga pmakanan smsa mngndung yee.. smga dprmudahkn

Soalan berkaitan

Soalan popular

Artikel Berkaitan