DUE DATE BULAN 12 DAH BERSALIN

Hai mommies ada ke yang dua due date bulan 12 2023 dah bersalin ๐Ÿ˜… share la pengalaman .. kite first mom excited plus takut , hehe #firstmom

24 Balas
Tulis jawapan

Saya due date 5/12 dah selamat bersalin 14/11.. 13/11 ada appt hosp tp dah start sakit mengeras pinggang semua seminggu..13/11 doc decide check jln dah 2cm minta blik dlu sblm serah diri hri yg sama pkul 2 ptg..blik tu pergi mkn dlu semua..pkul 2 masuk wad ptg tu check jln dah 4cm tapi xde rasa sakit lagi..bleh relax lagi x tolah masuk LR sbb penuh terpaksa tunggu smpai 14/11..14/11 tolak masuk LR pkul 10 dgn 4cm..pkul 12 6 cm..2.50ptg dah 8cm..tepat pkul 3 dah fully..lahir lah seorang puteri kedua tepat 3.04..walaupun sakit contraction tu mcm nyawa di hjung tnduk lahirnya seorang zuriat sakit di tolak tepi

Baca lagi
5mo ago

Aminn..semoga awak semua dipermudahkan urusan juga..amin2 ya rabbal alamin

saya due 6.12. Alhamdulillah dah bersalin on 18.11 (37w 4d). start turun tanda 17.11 @6.30am. Takde rasa contraction pun just keluar drah + lendir. sehari tu tggu sakit tapi xsakit2. 18.11 tgh tdor awal pagi baru rasa contraction sikit2 xkuat n xkerap. drh + lendir still kluar n makin byk. jam 3pm saya gerak ke hospital. dr check bukaan dah 4cm. jam 7pm bukaan 7cm..jam 8 bukaan 8cm dr pecahkan air ketuban..10.10pm bersalin. semasa nak tunggu bukaan tu saya buat latihan pernafasan..

Baca lagi

Saya due datw awal bulan 12, tapi semalam dah bersalin tepat2 38 weeks. Pengalaman untuk saya, contraction paling sakit.Saya ambil epidural lepastu alhamdulillah sakit contraction, sakit beranak dan sakit jahit tak rasa. Kalau tak, time contraction jee memang tarik nafas sambil cengkam kolar suami sebab sakit teramat. Nak minta ibu2 doakan anak saya yg kini ada dekat nicu supaya cepat sihat dah dapat discharge cepat. saya rindu anak saya sangat.

Baca lagi
5mo ago

gov, yg epidural tu tak silap rasanya tak semua hospital kerajaan bagi. sebab kenalan saya bersalin dekat hospital kerajaan, hospital tu tak bagi

Sy due 12/12,skrng 37w...skrng pon da rase xlarat sgt bdn.. Smlm checkup nurse kata bby da engage.. Lagi rase berdebar, even pernh bersalin.. Takut tu ade.. Skrng perut kerap sgt mngeras, kerap kencing๐Ÿ˜‚๐Ÿ˜‚... Pengalaman ank pertama mudah sgt bersalin.. Ank kedua ni xtau la mcm mne.. Mngkin lain2 pengalaman nye kn.. Harap selamat sumenye.

Baca lagi
5mo ago

Hahaha.... Doa banyak2 keluaq awai la pada tarikh tu ๐Ÿ˜‚๐Ÿ˜‚

saya due 12/12 dah bersalin 14/11. ngam 36w baby keluar. sebab contraction awal. 5 hari layan contraction dalam wad, alhamdulillah Allah permudahkan. cucuk 2 dose dexa. baby prem seminggu tapi alhamdulillah normal dan boleh discharge ikut mommy dia ๐Ÿฅฐ

5mo ago

Alhamdulilah sy due 14/12 dah selamat bersalin 26/11 37minggu 3 hari .. air ketuban pecah awal ..

Saya 25/12. Sekarang 35week tapi dh start sakit perut mengeras sampai ke pinggang. Dah pegi klinik swasta doc cakap ok je jalan tak buka lagi tapi makin kerap sakit perut nya. Tak tahu nak g hospital ke tak

5mo ago

awak punya edd sama dengan saya..saya pun mengeras je perut n sakit bawah perut tu..tp pinggang xda sakit..

Sya due 3/12 skrg dah 38 mnggu lbih dah.. skrg ni dkt bwh perut asyik memulas dah skrg, tanda2 lendir drah blum ada lgi.. cuma skjp2 dkt bwh perut mmulas je, cam nak mmbuang air bsar, skrg ni pun kerap mmbuang dah

Saya edd 24/12, sekarang baby kepala da dekat bawah, masih gerak macam biasa, cuma rasa asek nak terkencing je bile baby bergerak2 ๐Ÿคฃ๐Ÿคฃ. Semoga dipermudahkan urusan bersalin mommy2 semua ya

Sy due 1/12. Tanda perut selalu mengeras n kerap kencing. Nak ke toilet je selalu ๐Ÿ˜… Sakit pinggang belum ade lagi. Ghisau. Moga mommies semua selamat n dipermudah kan bersalin ๐Ÿฅฐ

Saya due 20.12 dah selamat bersalin 19.11 baby premature. Terpaksa czer sbb air ketuban dah kurang and baby breech. Alhamdulillah berat semua okay tak admit nicu. Cuma kuning je ada.