pergerakkan baby

hai assalamualaikum mommy's nak tanya normal ke 22 minggu masih belum rasa kuat pergerakkan baby ye? sebab saya jarang rasa baby gerak. sebelum ni ada jugak rasa geli2 tu tapi now saya macam tak rasa apa. kadang tu je rasa macam berdenyut and perut rasa keras. and tadi saya pegi check up dekat KK then nurse yg selalu check saya kata heart beat baby slow ?? saya dengar pun slow. then nurse refer pada doctor untuk check lagi sekali (scan). doctor bagitau heart beat baby normal. and baby gerak aktif. tapi saya ada bgtau saya tak rasa. doctor ada tanya saya, ada tak saya rasa macam perut tu cramp. saya ada rasa macam perut tu selalu je mengeras. macam tegang. saya tak pasti keras yang macam kembung perut ke atau lain. tapi doctor cakap bila rasa dia cramp atau keras2 tu baby tengah gerak. yeke mommy's? ni my 1st baby. ada tak macam saya masuk 20 minggu ke atas belum rasa kuat pergerakkan baby tu? and selalu rasa perut tu mengeras. harap dapat membantu. atau perlu tak saya scan swasta untuk dapat kepastian dan scan detail kandungan saya? ??

2 Balas
Tulis jawapan

maaf lambat reply. scan detail swasta ke? ke KK? sebab haritu dkat KK daa scan. semua normal. selang 2 minggu appointment nurse kata gitu πŸ˜₯ saya ada pergi clinic swasta jugak nak scan. dia kata boleh datang masa kandungan 25 minggu untuk detail scan. baru betul2 nampak baby tuu

VIP Member

22weeks dh buat detail scan blum? Kne buat tu pnting. N normal je xrasa bby gerak kuat. Time ni pn berat bby 600g+-. Rasa kuat bila 28weeks nnti