Due disember 2023

Hai assalammualaikum ibu2 semua.. Siapa due 11/12 ada yg dah bersalin ke? Masa anak first 37weeks dah bersalin, second nie lambat pulak takde tanda2 lagi. Baby masih syok dalam perut, kalo tak bersalin jugak 10/12 kena serah diri๐Ÿ˜… Semoga dipermudahkan urusan saya & ibu2 semua yg bakal melahirkan.. Aamiin YRA๐Ÿ˜Š๐Ÿคฒ๐Ÿป

18 Balas
Tulis jawapan

sy 38weeks harini .dah turun tanda + senggugut tp xsakit sgt.skrg tgh tggu contraction yg btulยฒ sakit baru dpt pergi hospital.klau xsakit sgt siaยฒ pergi hospital kena suruh balik walaupun dah turun tanda selagi xda sakit perut kuat.2hari ni keluar tanda lendir+darah.due date 13/12 klau next weeks blum beranak next weeks lg seterusnya kena masuk wad 12/12 ..risau jugak๐Ÿ˜‚tgh tggu contraction betul.hrp sgt brank minggu ni.stiap org xsma.ada yg dah turun tanda brpa hari baru beranak.ada yg terus beranak haritu.ada yg seminggu tunggu tkpun 2minggu baru beranak.mudahanยฒ Dy beranak minggu ni.๐Ÿ˜ช

Baca lagi
7mo ago

Saya 16/12 tapi semlm Ada contraction Sampai tk boleh tidur. Pegi hospital chek 2cm dan mintk balik dulu. Tapi harini pon belum rasa apa apa. Turun tanda pon Tkde ๐Ÿฅฒ doakan saya cepat bersalin ye

sy due 12/12...perut sy da ke bwh sgt da..kepala pun da msuk laluan..bila jln perut bwh da sakit,nyeri kt miss v..asyik nk terkencing je...ank2 sy yg lain sume kuo 39 mggu...sy bru 38 mggu 4 hari..sy pjuk bby,slalu ckp ngn bby lahir la awal bln 12...sy pun msih blom ade tanda...bby msih aktif dlm perut...tp kontraksi palsu da ade..pinggang da skit sgt da..

Baca lagi

saya due 16/12 tapi 1/12 ni kena serah diri dah sbb gdm. tetiba kali ke3 minum air gula sangkut gdm pulak. doakn saya yer. second pregnancy tapi mcm 1st sbb yg 1st lahir premature 25week. baby xsurvive . so kali ni hrp baby keluar sihat walafiat ..

waalaikumusalam. saya due 11/12. 1st baby dulu 37w4d bersalin dah, yg ni syok pulak lepak lama lama dlm perut. Tp dah keluar lendir putih telur, and dah ngeras sampai pinggang & abdomen bwh sakit. Cuma belum consisten sgt. Harap2 jangan lah overdue ๐Ÿฅน

sy due 16.12.. tapi 4hb ni da kene msk wad. 5hb kene czer. baby 3.8kg (37w) sy gdm. doakan sy.. first baby. semoga sahabatยฒ jugak dipermudahkan segala urusan bersalin. inshaa Allah

sy due 4/12 ni pum belum bersalin lagi sis ๐Ÿ˜… taktau nk bt apa dah . ibu nya mmg la xda mslah kesihatan apa tp baby pulak bt xnak keluar. syok betul dia dk dlm perut ibu ๐Ÿ˜†

7mo ago

Sama la ..sy due 7/12..baby tgh syok lg dlm prut ..mama dh boring x tau nk buat apa dh..x der rsa pape lg๐Ÿ˜ซ

Sy due 12/12..blom ade tanda2 lagi.. Cuma kerap mngeras je.. Pastu perut rase senak2 manje gitu.. Mse ank sulong 38w bersalin..yg ni blom lagi.. Tarikh 10/12 mmg doc bgi ke serah diri?

7mo ago

Aโ€™ah mmg doc pakar yg bagi tarikh tuh..

Eh smaaa 11/12 sya first mom. Sya pn blom ada tanda2 lagi. Tapi sakit tulang blakang smpai ssh nk bangun. Sya pn kalo xda tnda2 10/12 kena serah diri sbab ada gdm .

sy due 12/12.. perut bawah n pelvis da sakit2 menekan.. tapi takde tnda2 lagi.. perut mngeras pun manja2 je.. tgh pujuk bby kluar awal bln 12 ni hehe

Hi .. saye pun due 11/12 jugak baby xnk keluar lg hehe , kalau x bersalin jgk kene serah diri 10/12 .. Semoga dipermudahkan jugak urusan sis .. Amin Amin๐Ÿคฒ๐Ÿป

7mo ago

Ehh sama lah kita๐Ÿ˜‚ Mudah mudahan baby nak keluar sebelum tarikh due..