Hi nk tanya selalu nya baby tendang2 ni weeks ke brapa? Saya dh 19 weeks tapi belom ada rasa tendang

15 Balas
Tulis jawapan

baby 1st macam slow sikit kan , anak 1st dulu 19w slow je kick halus , no2 lebih kurg 18w tu pun tk terlalu kuat , now no3 19w dh berguling . org kata perut makin nipis , bby dah makin besar kaki lutut semua rasa πŸ˜‹

Anak first biasanya lewat sikit . Kalau rasa pun macam ombak kecik camtu . Saya preggy anak kedua pun tak rasa lagi pergerakan baby. Sekarang 18weeks . Tapi bila scan aktif je baby gerak gerak pusing semua

saya 14w dah rasa . tu pon kebetulan tekan perut slowΒ² terasala lembut sikitΒ² dia bergerak . sekarang dah 18week3day , terasa makin tebal perut , tapi bila scan dia active je . saya pon first mom

klu bby first kita mmg blum rsa mmy , sbb kita msi adatapsi yg mna gerakan tendangan bby atau bby sedu mcm rsa prut berdenyut . sya first bby 20week ke ats bru rsa grakan bby

sy 20 week pregnant.. x rasa sgt baby tendang (or mgkn x perasan).. maybe sbb first time pregnant. tp masa scan baby aktif je die menendang...

VIP Member

19w da boleh rasa. Tendang2 halus jeee. Mybe bby dah start kick, awak je tak perasan. Mcm sy 🀣🀣 biasanya bby tendang waktu malam.

Sy pun pertama kali jgk sis.. Rase halus2 je 20 week mcm tu.. Kadang2 keliru jgk.. Tendangan die atau perut lapar.. 😊

Sy rasa waktu 21 weeks. Usually 1st time mom mmg fetal kick rasa lmbt. Anak kedua and so on lg sng rasa

saya minggu 22 baru rasa denyut2 baby. first baby juga. doktor nurse kata normal je sebab anak 1st

sy pun keliru kdg2 tk tau la rse cmne kn . tk tau la ni bby punya kick atau apa kdg2 je perasan