39 Balas

Saya baru lepas membeli kelengkapan baby, skrg usia kandungan dah 26 week. Beli sikit2 semua online je, semua kelengkapan saya beli dk Shopee. Mudah dan jimat masa, tenaga & wang. Kena tgk seller & review betul2. Saya due 20/12/22 ni. Jadi saya buat list barang contoh: 1. Bulan 9 (kelengkapan baby) 2. Bulan 10 (kelengkapan baby & mama masa pantang) 3. Bulan 11 (keperluan extra) 4. Bulan 12 (due date, semua dh settle) Tips: beli masa tgh sale shopee (9/9, 10/10, 11/11) Walaupun ini anak pertama saya, tapi penting utk kita rancang budget dan bijak berbelanja sbb ekonomi skrg agak mencabar. Saving dan pembelanjaan semasa dan selepas mengandung sgt penting. Kita pun taknak anak kita susah lepas dia lahir. Abaikan apa yg negatif org cakap, beli awal salah beli lambat salah. Anak kita cara kita kan ☺️

doa selamat,buat suami isteri pun boleh..pastu sedekah makanan,x perlu buat besar2..nenek sye hritu berleter suh buat majlis lenggang perut yg ikut adat punya..yg pelik2 tu..pastu malamnya buat kenduri..huhu,kita bkn kedekut tp kita sendiri cukup2 bajet je nk sambut baby ni..jd kami suami isteri buat doa selamat,solat hajat sama2 berdua..lepastu ad rezeki lebih hari tu,buat pulut kuning,kari ayam dgn bubur merah bg kt jiran2 dgn saudara mara terdekat.. barang2 baby kumpul sikit2..barang2 mummy pun kena beli jgk utk berpantang mne yg kena beli..☺️ dgr nasihat org tua2 dulu tak salah tapi memadai la dgn kemampuan dan akal yg waras

Kandungan saya now dah 13 week tapi saya dah settle beli baju baby. Even sebelum ni saya pernah keguguran tahun lepas, tapi saya yakin dan doa byk2 semoga Allah tetap akan jaga kandungan saya kali ini. Saya dgn husband buat plan setiap awal bulan beli barang baby sikit2 sbb nanti takdelah terasa sgt duit keluar banyak. Saya pilih beli time tgh sale lagi pulak now barang baby boleh tahan mahal😂 Nanti bila dah masuk 7 bulan ke atas insyaAllah barang baby dah hampir lengkap. Tentang kenduri tu sebenarnya perkara tu optional, bukan kewajipan. Ikut kemampuan diri kalau sekadar nak buat kenduri doa selamat tu boleh je🙂

berdasarkan pengalaman baik beli awal sikit sikit tak terasa sangat duit keluar macam paip air. beli last minute nanti nak jalan pun cepat letih, nak cuci baju baby lagi nanti. 7 bulan tu ok dah beli sebab kita tak tau baby nak keluar masa mana. buatnya dia nak keluar awal huru hara nanti. saya hari tu beli last minute agak penat poket & diri. semua nak buat masa tu. dah beli kelam kabut cuci & kemas beg pula. perut mengeras ja mujur tak bersalin mengejut 😅 bab kenduri tu tak pernah dengar tapi boleh ja nak buat. buat doa selamat tanda syukur & minta dipermudahkan nak bersalin nanti

ikut kemampuan awk.... sbb itu ank awk, bukn ank org lain.... yg bawak perut tu awk, penat sakit tu smua awk yg rasa... x perlu ikut ckp org sngt nnti terseksa... klau rasa nk beli awal beli je, klau xnk beli kmudian pon xpe... klau malas beli on9 je, kenduri kendara ni x penting... yg penting niat je wak, kenduri kendara ni asal nya niat nk bersedekah... doa selamat ni boleh je hantar nama kat masjid ke apa atau buat solat syukur kt rmh ramai ii dgn family pon ok... sederhana lebih baik ... tpi klau nk buat jgk ikut lah kemampuan awk

dah boleh beli sikit² sekiranya kewangan kita tak berapa nak okay .. tak perlu pun buat kenduri doa selamat besar-besaran .. saya pun x buat kenduri doa selamat, cuma di awal kehamilan, ayah saya ada buat bacaan yassin sesama kami ahli keluarga ja .. kesyukuran hamil .. kemudian saya buat sedekah makanan sikit ke masjid .. saya pun beli baju n brg baby masa 6 bulan lebih .. 30w semua dah lengkap .. dan jangan lupa utk selalu berdoa agar kandungan kita sentiasa sihat sehingga kita melahirkan .. inshaallah 🥰

bukan xboleh. org selalu ckp cmtu sbb bawah 7bulan tu mcm2 boleh jd. gugur atau kalau beranak awal pon jarang baby survive. lg2 anak 1st, kalau apa2 jd kat baby, nnt sedih sgt tgk brg2 baby da beli tp baby da xde. cmtu la maksud diorg kot. saya pon tiap kali pregnant excited beli brg baby. tp org selalu ckp jgn beli awal, saya ye kan je. belom pregnant pon saya beli je sbb geram comel 😂 yg mana boleh bg anak2 buah yg baru lahir, saya bg je. bila da pregnant simpan 🤣

Aa aaa . Sy tak kisah . Kandungan dh nak dekat 7bulan, sy beli slow2 . asal ada rezeki sikit, beli mana yg ada dan ckup bajet . susah nanti kalau beli mengejut . Baby pun boleh terkejut nengok harga barang dia Ahahhaaha . lagipun kita tak tau sis bila nak bersalin . Ipar sy dlu, perut dah masuk 8 bulan, tp belum beli apa2 sbb nak beli lambat sikit . Tiba2 air ketuban dia.pecah . Huru hara mencari barang keperluan asas baby pkul 7pm hahhahaha . Mesti stanbdy awal tau ..

VIP Member

sya seawal 5bulan..beli sikit².. xlh terasa . klu beli mse 7buln.. skli time tu lh bby nk kluar...dh kelam kabut...doa selamat tu bergntung.. klu nk buat terpulang.. xde dlm hukum.. ikut kemampuan...sye ank sulung.. buay mse 7buln.. buat skdar mkn adik beradik.. in shaa Allah.. yg kedua ni akn buat jika ade r3zeki lebih.. cme...klu nk buat.. jngn terikut2 amaln org dlu².. sperti lenggang perut yg diikuti mcm² perkara yg bertntangn dngn ajarn islam

mak sy pulak ckp 7bulan tu kira siap semua dah.. standby apa2 kemungkinan boleh jdi.. kita x mintak yg x elok tpi sedia kan payung sebelom hujan 😂 lgi satu harga barang baby skrg keras2 sis.. slagi boleh kejar sale baik lah beli awal2.. elak belanja besar.. doa selamat tu kira hak masing2 kalau mampu buat takde masalah pon.. ade pulak org tua2 ckp elok mengurut sbelom bersalin.. kalau nk di ikot kan mcm2 adat org tua dulu2

Ya btul mak saya pun cakap macam tu kita tak jangka bila bila boleh melahirkan. Kalau tk mampu beli keperluan baby dan diri sendiri utk ke hospital nnti

Soalan berkaitan

Soalan popular

Artikel Berkaitan