Cerita saya (bukan pertanyaan)

Dulu masa masih remaja. Saat habis f5, ada saja kawan2 saya yg kahwin awal. Ada pula yg dngr2 dah kahwin. Terus tu ohh disahkan mengandung lepas beberapa bulan menikah. Yang sampai saya ni yg x sedar masa berlalu sbb dunia khidupn sy yg dikelilingi zaman remaja,, ehh sudah ada 1 anak atau 2 anak dah.. dan yg fact nya semua tu juga adalah kwn yg sy rapat btl2.. kdg2 bff betul dgn dorang ni.. Masa tu adalah masa tu.. Yg sudah sy berkahwin tahun llu n skrg ada anak 1 ni, genap 11 bulan hari ni.. X sangka baru terfikir psl dorang2 ni.. Dorang dah ada 2 3 anak.. dah agak lama alami terlebih dahulu zaman menjadi ibu 1st time ni.. Sy fikir lh. Kenapa lah sy xda dkt dgn dorang masa tu n xda utk dorang.. Apa2 pun patutnya tanya lah khbr. Mesti sedih sbb yg sy ni pun lbih kurg rapat dgn dorg. Tapi xda dkt dgn dorg bila dorang dlm kesunyian bila berjaga tengah mlm saat baby tidur. Skurang kurg nya sy ada jgk support best moment dorang masa tu. Tapi sy x salah kn diri sndri lah. Cuma sy just terfikir, betapa childishnya pemikiran sy dhulu. X pernah terfikir keadaan dorang. Disebabkan sy yg tk terfikir adult women things ni. Skrg baru sy sedar betapa pentingnya utk support mereka.. dorang betul2 on journey membentuk anak membesarkn dgn sihat. Sy pula betul2 asli kosong pasal budak2 atau baby ni. Sbb sy sbnrnya sblm jadi ibu dan masa zaman brcinta dulu, takda lah sikap mcm keibubapaan.. sgt sprti anak kecil. Kosong ilmu psl jaga budk. Apalagi tuk fikir perasaan sang ibu mngndung.. x reti pegang bby. Dan sangat takut budak. And sy rasa sy pun budak mcm dorang. Wkwk. Syukur lah sy skrg dah tahu mcmna prasaan para ibu mcm dorang ni. Memikirkan kembali, kwn2 sy tu yg sudah bergelar ibu sblm ni, x jangka pula yg dorang ni lebih berpengalaman. X terbayang gaya dorang yg seakan diri saya sekarang. Saya yg sedang kejar anak bgi makan, kejar anak dari melarikan diri, angkat anak jauh2 dari tmpt bhya.. itu semua. Dorang dah alami.. Part 2 lepas nii.. cek d post saya.. hehe #ceritasayapart1 #1stimemom

1 Balas
Tulis jawapan

sharing is caring....thanks for nice story Sis...