Ragam Ibu

Dr pregnant 1 bln smpai skrng dah 5 bln. Teringin sngt2 nk mkn durian. Smpai nangis2. Sbb sblm pregnant pun mmg dah hantu durian. Tp hari ni mkn seulas.. Trus dah xsuka durian. Bau n rasa dia tu menusuk smpai ke dlm tekak. Smpai ke sudah mual n pening. ? Sekarang tgk durian pun dah xde hati?

11 Balas
Tulis jawapan

bhahahahha same with me.. durian sy kurang tp sy hantu gulai tempoyak (org perak katakan.. hahaha) tp masa prgnt.. MashaAllah if bau je tempoyak tu, pergh semua yg makan balik semua muntah2.. hahahahahaha kdg tu apa yg kita suka makan before prgnt, suma jd xsuka.. hahahha

5y ago

Sy owg n9 ske sgt mkn tempoyak daun tu..mse pregnt smpai 9bln bau drian terus buek..apa lagi en somi sakat mkn durian sendawa dkt๐Ÿ˜…geram aje๐Ÿ˜‚๐Ÿ˜‚๐Ÿ˜‚skrg bby dh 6bln bolh mkn drian n tempoyak

Paling jadi kenangan lhaa bila mengidam smpai nangis ii ni ๐Ÿ˜‚ suami tgk pown mcm bdk ii ๐Ÿ˜‚ saya hritu pown sama lha ngidam smpai nangis ii husb tknk bwk g open house pdahal nk mkn nsi tomato je ๐Ÿ˜‚ smpai skrg kena bahan dgn husb nangis sbb nasi tomato ๐Ÿ˜‘

5y ago

๐Ÿคฃ๐Ÿคฃ

Sy dah 21w. G makn durian malam ahad baru2 ni. Makan 6ulas ๐Ÿ˜ฏ selera btl makan tp dah habis makn tu pening. Pening yg mcm nak demam. Balik rmh tu terus mnum air banyak2.. Isnin petang g scan kkia.. Syukur xda apa2 yg xnormal bila g scan ๐Ÿ˜ฃ

Haha. Sy pun hari tu. G majlis berbuka puasa. Nampak ada lauk ikan. Tp meja kami xda. Terus sebak nak nangis. Nak jgk ikan tu. Terpaksa la suami g cari smpai dapat. Makan seketul je pun ๐Ÿ˜…๐Ÿ˜‚๐Ÿ˜‚

Hahaha sama la kita..time preggy craving gile ngn durian..bila dh dpt mkn seulas.trus xmo dh..siap soh suami hbiskan mkn kt luar rumah sbb rse nk muntah .hahaha

5y ago

Hahaa ada geng. Yg dulunya boleh melompat keriangan dgn bau durian. Skrng boleh meroyan dgn bau tu๐Ÿ˜‚

Hahaha kalau sy, xleh mkn sardin dah. Pdhl before ni ok je mkn sardin. Tbe2 loya ble mkn. Bayangkan sardin je pun rse nak muntah ๐Ÿ˜‚

5y ago

Hahaa.. Sbb hanyir tu kot. Sy dr sblm pregnant xboleh mkn sardin sbb rasa hanyir

Sama dengan saya . Now dah 32 weeks , dah boleh bau and makan durian . Tapi tak lebih 5 ulas ๐Ÿ˜‚ sebab panas

Sama lah. Lepas makan tu terus muntah muntah. Tak nak terus makan durian.

VIP Member

Huhuu... kakak ipaq cakap kalau mengidam mmg sampai tahap menanggis..

Samalh mcm saya... Time pregnant ni bau durian amat busuk & meloyakn