βœ•

Luahan TTC

Dosakah saya sensitive,cepat marah dan cemburu bila kena tanya pasal anak? And saya jenis tidak boleh terima orang terdekat sengaja pancing perasaan atau emosi saya pasal anak. Cerita dia begini, Perkahwinan saya dah 3tahun lebih. Adik lelaki suami saya pula, baru saja jumpa dengan GF,,dah eksiden,,mengandung luar nikah and terus kahwin dah ada anak. Bukan apa tapi bila diorang dah ada anak,, tak segan silu pula tanya "kamu bila ada anak, lama suda kamu kawin belum mau kah?"(sambil ketawa kecil).. Geram tau.. Selalu show off baby diorang,,and saya yg baru miscariage, failed rawatan kesuburan rasa inj pon tak boleh kawal emosi..cemburu mmg ada,,tak boleh kawal..saya rasa tercabar dan terbayang2 rasa mengandung ada baby sndiri.. Sampai termimpi mimpi segala.. Gaya ipar mcm tak hormat kami langsung.. Family and suami saya dah bagitau dekat diorang cerita dna keadaan kami dari awal.. Tapi mereka terlalu happy dan ego tak jaga perasaan kami yg masih TTC. Saya dah buat rawatan kesuburan 2 kali failed !! Skrg tgh struggle nak turunkan badan sebelum buat rawatan seterusnya (ivf). Diorang ingt semua org mngandung senang ke ?? Saya x puas hati betul. Emosi habis. Suami saya ada bercakap bagus dengan adik lelakinya,, "jangan post dlm group gmbr bayi kamu stkat ini.. Emosi isteri sy belum stabil, tidak kuat dan overthinking".. Dah faham dah adiknya tu.. Tapi isterinya pula tak mau dengar and guna fon suaminya post2 bayi itu.. Saya yg tengah kalut serabut tak tentu ni pon terpancing emosi sana sini marah..seharian tak cukup.. Asyik salahkan diri.. Kadang boleh nak sakitkan diri terfikir mau tamatkan hidup.. Mereka suka buat hal bila tau saya tgh down.. Sekarang tengah type pun begegar.. Saya type tanpa peduli susunan ayat.. Ada siapa2 boleh share cerita2 dengan saya pasal pengalaman bagi yang pernah alami and cara handle gaya2 orang yang tidak reti jaga hati org pasal tiada anak? Ipar perempuan saya itu dah pancing emosi seluruh keluarga sebelah suami saya sebab dah warning awal dah apa perlu tak payah buat dekat group.. Sebenarnya benda ni teruk bagi saya,,banyak hal sy tak tau ceritakan.. Bagi setengah orang fikir ini hal kecil.. Lucu.. Tidak matang.. Saya kesunyian.. Saya selesa meluah disini tanpa siapa tau siapa saya sebenarnya.. Maaf kalau ada yg tidak faham ayat saya ya..tapi saya pasti ada ibu2 atau wanita sana yg faham..

21 Balas

awk..soal ank.Allah akan bg PD waktu yg tepat.bila kita da berusaha,bersedia,dan sabar. dulu sy LPS kawin setiap bulan nangis sbb xlekat. lepas setahun terus pesan PD diri sndri, Allah akan bg PD waktu yg tepat.. alhamdulillah kebetulan DPT tahu pregnant seminggu sebelum kena buang keje sbb pkp dulu. Allah bg pregnant + cuti panjang.. LPS 3 tahun. skrg tgh pregnant no 2.sy doakan awk diberi rezeki zuriat keturunan dan dimudahkan urusan UTK mengandung dan bersalin.amin.

sabar ya kak , saya dulu pun asyik menangis kenapa belum dpt ksi suami anak . Dan lagi teruk , suami saya sendiri kadang pandang serong terhadap saya sbb x dapat bagi dia anak . padahal perkawinan masih baru , lepastu saya selalu berdoa agar dpt anak dan baca doa ini "rabbi habli minashalihin" dn lepas doa sila baca ya wahab 7x lepas berdoa insyallah terkabul . dan doa saya terkabul . stay happy kak

kurgkn circle mcm tu.jauhkn diri je.lps dh xstress mngndg pn sng.xperlu dkt dgn toksik.ttc5 years.org umum hamil pn kkdg trasa.skrg sy dh hmil alhmdllh.btui kata yglain jgn stresΒ².pcya nnti stu hri ad rzki kita.klu xdk pn.pcya tuhan tu tahu apa yg tbaik.pdulikn org kata apa.kalau mgndg 10x pn kau nk sponsor ke.saja nk bg stress je tu.bila dh preggy hbs2 oh thniah n berlalu pergii.

Syukur, Tuhan maha baik, smga sis dgn bby sihat slluπŸ₯°. Ya btul , jeles tpi bukan dengki.

left je dr group fmily tu.. Klu bab, tnye soal anak kt awak tu memg x ptut.. tp sye rse tu hak masg2 la nk post gmbr anak ke x kn.. x kn nak suruh org jge hati kte? kte je la jge hati sendri.. blok aje dyorg tu kt sume sosial media.. hati akan lg tenang..

ada betul juga. mgkin sbb sy yg tlmpau sensitive. laki sy da bckp dgn adiknya smntara ni jgn post d group fmly. ni da kali ke 4. sy sda try hide smua media sosial dorang cuma group tu blm. sy akn try busykan diri, xtgk group tu dah.

1st soal anak bukan kita punya urusan. kita dh usaha, tunggu tuhan bagi. 2nd ipar kamu try to built their confidence by make u feel down. they do feel ashamed of having anak luar nikah. so mencela kamu is the way they try to hide their shame.

Jgn response, jgn tegur & jgn layan. Kalau boleh jgn tengok terus. Practice mcm ni nanti lama2 terbiasa. Jaga mental health. Org tu lama2 boring la dia takde sape layan. I doakan you cepat dpt baby comel 😍

yess baby comel. Amin πŸ’•πŸ™ GBU

Block social media yang related dengan manusia spesis tu, left family group. buang number dorang kalau save. pastu kena tolong diri sendiri jugak untuk tak timbulkan rasa nak tengok life dorang.

πŸ’•πŸ’•πŸ’ͺπŸ’ͺyes i can do it

Boleh je sound org mcmtu sis,dripd dia jga tepi kain org lain baik dia tumpukan perhatian pd masa dpn anak dia yg x sah taraf,soal anak bkn krja manusia,kerja Allah, sya fham ap yg sis rsa

Tq sis πŸ’• drg igt sy ayam sng brtelur kli

semoga Allah bagi kekuatan berterusan pada awak ! boleh saja left grup, cuba berterus terang dgn keluarga mertua, emosi tengah tak ok, nak ambil masa untuk bertenang ..

TapFluencer

Block je no. & media sosial biras tu. Jauhkan diri daripada bertemu biras tu. Kuatkan semangat, teruskan usaha TTC dgn enjoy, happy dan lantakkan semua yg annoyed.

Soalan berkaitan

Soalan popular

Artikel Berkaitan