12 Balas

Tak perlu pun awak. Dulu saya anak first beria merata cari time pkpd Sbb baby hernia. Ada ckp Sbb saya x tuam. Pergi la mencari dlm pantang dgn baby. Bila anak kedua, saya still ada yg lama, tapi tak guna pun. Baby elok je. Xda kembung.xda hernia. Jnji awak rajin sapu minyak, buat urutan ILU. Itu saja. Untuk tungku tu, even botol minum air pun boleh. Letak air panas. Senang. Skrg ni banyak kena jimat. Susu pampers smua naik mendadak 💆‍♀️ Beli keperluan sahaja. Terpulang awak nak berpantang cara moden atau tradisional.

kalau rasa taknak beli lgi standby duit je laa nanti.. incase rasa perlu sgt2 nk guna tuam bby tu awk baru beli.. dulu baby sy masa newborn kerap sgt kembung perut sy tuam jgk.. tuam baby tu fungsi dia lebih kurang nk buang angin, taknk bgi angin masuk dlm badan bby.. kalau bby boy biasa nye kena tuam batu dia tu sbb takot kena angin pasang gitu lah sy x bertungku pon dulu.. sy mandi herba je.. sbb nye berpantang sendiri jgk.. buat yg mana mampu je.. n jaga makan

Sy dkt2 nk bersalin tu x de pun plan nk beli untuk tuam baby tu dan x terfikir pun nk beli. Lpas bersalin MIL dtg nk jaga die tanya mana tuam baby. Sy kata x beli. Die suruh husband beli jintan lebih sikit, lpastu die bungkus dlm sapu tangan. Dalam 2 helai. Jadilah tuam baby. Die panaskan guna seterika, bg suam2 lpastu tuam kt perut baby. Mgkn sis boleh buat mcm tu. Kalau rasa x perlu boleh je buang jintan tu.

kena tahu apa sebab baby boleh kembung. yg pasti bukan sebab angin msuk ikut kulit ke ikut pusat ke ❌❌❌ utk elak baby kembung,make sure awk mahir bab ni 👇👇 jgn bagi baby kerap nangis dlm tenpoh yg lama klau baby mnum susu fm, cara bancuh pun kena betul baby direct feed pun kena position yg betul

Sy tuam baby guna hotpack/coldpack tu ja.. buat la sekejap je lps tu tgk baby dah ok, xda la buat dah. Cuaca dah la panas, kesian tgk anak kulit smp naik ruam2 panas.. mcm tgk kesan melecur plk.. anak kulit plk sensitif.. sy rajin urut perut anak, buat tummy time je. xda mslh perut dah sgt..

TapFluencer

Tiada keperluan. Buat je urutan ILU pada perut anak dan senaman cycling kaki anak. Saya pun tak pakai tungku, amalkan slow walk, sehari slps bersalin ikut mampu, senam kegel, susukan anak dgn susu ibu secara direct feeding, minum air kosong secukupnya, makan makanan yg baik dan sihat.

Actually apa yg saya buat tu tak lah saya claim pemulihan slps bersalin secara moden. Ia perkara yg mudah, selesa dan yg penting sihat. Tungku ni mcm letak hot pack kt badan je macam fisioterapi buat. So, sama je tujuannya. Saya tak suka istilah "berpantang slps bersalin." Ia beri tekanan bg saya. Haha. Lebih suka guna "pemulihan slps bersalin" . Tak kisah lah panjang nak sebut asalkan kita happy.

bagi saya, tkde fuction pun tuam… saya tuam pun sebulan je sebb MIL suruh penat lah saya hari ii lepas mandi kene tuam tapi tkde apa ii yng berlaku pun, baby pun kembung juga letak minyak amway tuh baru terkentut ii dia terus tk kembong 😂

sye tuam baby lps mndi.. tuam kt tapak kaki & perut.. lps tu sapu mnyak telon & urut2 perut baby.. tjuan nye utk bg baby selesa.. tuam tu sye dpt free.. kt shopee pn x mahal dlm rm10 je.. tpulang la pd masg2 nk tuam baby ke x.. x salah pn

Tuam baby penting jugak untuk tuam kat perut dia, elakkan kembung perut, kalau baby boy tuam kat bird dia sebab nak elakkan terkena angin pasang😇

arwah nenek saya tuam guna kain je. tekap dengan iron. dap dap dekat badan baby. settle 😆

samalah nenek senang dia iron je

Soalan berkaitan

Soalan popular

Artikel Berkaitan