Bebanan Kerja

Dah lama kerja dengan company ni.. dah masuk 4 tahun. Selama ni tak de pun banyak cuti or MC. Tahun ni cuti banyak sebab pregnant. Bukan saja2 nak cuti. Dah app sana sini. Sangkut pula gula mestilah kerap pergi checkup. Ni nak samakan saya dengan staff sebelum ni yang pernah pregnant. Alahan dan masalah orang pregant mana ada sama. Dia nak cakap yang sekarang saya malas dan xambil tahu pasal company.. Padahal selama ni saya kerja Rajin2 dia langsung tak nampak. Hanya sebab saya banyak cuti terus dia kondem saya? Maafkan Bonda baby sebab buat awak stress.. Insyallah tahun depan bonda Resign terus.

20 Balas
Tulis jawapan

Sabar sis... Kite sme nseb nmpknye.. Mase sye masok company ni, sye tak mengandung lg.. Lepas 2 bulan keje, bru tau preggy.. Xtauu nak ckp mcm mne dekat bos.. Tp bgtauu jugak sbb lepas tu kne byk pegi appointment kn.. Kerap cuti.. Mse first2 tu die kondem, katenye mse iv sye ade ckp nk merancang lah, xde fikir nk ade anak lg lah... Tp dh rezeki, xkn sye nk buang... Lepas tu, die sruh sye perform buat keje.. Keje belambak, sye sorg je buat mase tu which sebelom tu jage satu customer tu je, ade 2 org yg handle.. Smpai turn sye, die sruh sye handle sorg.. Hari2 jugak rse murung bile balik.. Sian kt ank dlm prot rse.. Hari2 sye balik lewat smpai 8-9 mlm sbb nk siapkan keje.. Mkn pon xtntu sbb sye xsmpat ape pon.. Nk g toilet pon mikir byk kali.. Bile request seseorg utk tolg, die kate sye handle satu cust je so cukup sye sorg je yg serve cust tu.. ๐Ÿ˜ฃ sye tahan kan jelahh sbb nk berenti trus, byk tanggungan lg.. Jd sye redha buat keje tu semua sorg.. Dgn harapan ank tak ikot stress... Sian ank dlm perot, belom keluar lg dh kne paham keje mk die.. ๐Ÿ˜“

Baca lagi
4y ago

Kesiannya awak.. Harap awak tabah ye

VIP Member

Pengalaman saya pulak, sebelum nk apply keje saya bca detail ape semua dulu and kebanyakan company nk yg status masih single, not married sebb dieorg taknak kalau yg married nie mst pregnnt lps tu nnt bnyk cuti la mc la. So bila dah bace mcm tu terus rasa mcm tkkn la org yg dah berkahwin and pregnnt nie lngsung tak boleh apply keje. Skrg saya tak keje pun and masih belum ada rezeki zuriat lgi. Skrg just buat part time eyelash perming jea. Dpt la income sikit2. Stress pun takde la sngt wlaupun tanggungn tu bnyk jgk. Alhamdulillah Allah permudahkan semuanya. Awk jaga kandungan tu elok2 yea sebb tu amanah dari Allah utk awk jga. Yg psl keje tu cuba cari keje part time yg awk rasa ok so still ade income boleh masuk. Saya doakan semoga Allah permudahkan segala urusan awk dan baby dlm kandungan. Amin

Baca lagi
4y ago

Insyallah. Terima kasih sis

Sye dlu mse keje swasta pun sme. Bila bos thu je pregnant mula la gelabah tete* nk crik pengganti bagai. Mcm x suke kita pregnant. Tpi rezeki sye x pnjang gugur mse tu. Lepas sebulan gugur sye dpat rezeki keje gomen. Bila msuk gomen pulak, bru keje 2 bulan sye da pregnant semula. Penerimaan pregnant bila keje krajaan ni lain pulak rse. Bos sye laki. Dia x kisah pun and pluss happy bila sye dpat tahu. Siap ckap kat budak2 lain bakal dpat anak buah baru ๐Ÿ˜‚ Bos sye ni bertimbang rse, dia x bsing bila sye mc. Masuk lmbat sbb apointment sume. Since dia tahu sye pregnant, keje berat2 pun dia x suruh da sye buat. Lain pat keje maybe lain caranya. Tpi alhamdulillah staff kat sini sume caring and prihatin dgn keadaan sye. Klau balik lmbat pun bos bising suruh balik cpat and rehat ๐Ÿ˜‚

Baca lagi
4y ago

Sebab bos sye punya isteri pun ade msalah bila pregnant dan ade pengalaman gugur juga. Sbb tu dia bole paham keadaan kita sis. Klau bos sye tu bujang belum tntu dia leh paham ๐Ÿ˜…

Biasa la sis.. Sbb tu kalau kerja jgn syg sgt kerja tu.. Bila kita sakit ke ape ke preggy ke.. Bukan dorg kesah pon.. Dah xnampak apa yg kita buat dulu.. Di mata depa nampk yg xbaik sja.. Sy pun dulu gila kerja.. Bila dot tahu preggy.. Dan terpaksa amik bnyk cuti.. Sbb awal2 preggy ada problem.. Last2 sy brenti kerja mcm tu aja.. Sbb dorg x larat nk bayar gaji buta bulan2 (sy dpt mc 2 bulan dari doc ) terus bincang supaya xperlu sign contrct sambungan.. Tp xpa.. Rezeki ada kat mana2..

Baca lagi
4y ago

Terima kasih sis.. memang betul pun. Tp lg 2 bulan je. Harap boleh bertahan lg la

Super Mum

Stiap bdn individu x sma. .mgkn rezeki dye x kne morning sickness yg trok ..ade spruh yg kne trik. .kne plak cti tnpa gji .cba kalo trkne pde yg bckp 2 morning sickness yg trok. .ape yg dye bole ckp. .?๐Ÿ˜‘. .abai kn je la sis mlt org 2. .dorg x kne lg cba kalo da kne br tau mcm mne..sye ny walau pon bbysttr.. .nk xnk je gagah mnjga bdk2. .4bln br oke semua nya..mkn ntah kmne. .pning lalt..mntah2 abs lmbik bdn. .gastrik lg huhu. .sabar ye sis. .mlt org snpai ble2 xkn bole ttp. .๐Ÿค—๐Ÿฅฐ

Baca lagi
4y ago

Sbb 2 dye sdp je bckp. Cba nty ttba kne pde dye. .br dye akn tahu mcm mna rse semua ny. .jgn ingt sng2 kte nk cti nk sakit pening semua. .x tau mcm mne kte bthan semua my. .gagah x gagah je kte

VIP Member

Sama la mcm saya, hari ni baru masuk 12minggu, alahan pun dah kurang sikit, alhamdulillah... Tpi masa awal2 tu siap ada yg perli2 lgi bila saya mc, kdg lps mc tu masuk keja, diorang tak bckap pun dgn saya, tanya khbar pun tak,.. Tpi gagahkan jugak pergi kja sbb komitment dan demi anak yg dikandung ni.. Stress tu mmg stress.. Ingat lps bersalin nnti nak resign, nak fokus dkt family.. Percayalah. Anak membawa rezeki.. Allah yg bagi kan...

Baca lagi

Sama la mcm sy sis, stress dgn keja kesian dkt baby.. Dia org xnmpk dh yg bawa perut ni penat lelah krja utk dia org.. Bila masa sy nk cuti xpn MC mcm jd satu masalah smpaikan husband sy pn mrh kt sy selalu sgt beralah, ps bersalin anak kedua ni mmg sy nk resign, mmg syg sbb dh lama keja dkt situ tp utk kebaikan anak jgk, xpala ada la rzeki utk anak2 nanti.. Insya Allah

Baca lagi

Sama la sy pn dh 4tahun kerja mmg ssh nak mc . Tp bila dh preggy ni,masa kndgan 5bln smpi 8bln sy kerap mc sbb admit hosp stiap bulan . Bos smpai suggest suh amik cuti awal . Sy xnk sbb lambat lg nak bsalin . Sbnrnye bos dah mrh sbb mc je tu suruh cuti terus ๐Ÿ˜ฃ

Sama lah sy sis.dh nak smpai due ni.lg ramai yg wat sy stress.ada siap ckp betul ke doc kt besalin 20hb.bkn slh kira.sy jdk sedih.keja dh sy bnyk tlg.wlaupun dh sarat nak besalin.tp lg org kt opis buli plk.smpai bos surh sy cuti pantang sebulan plk.๐Ÿ˜ญ๐Ÿ˜ญ

Sabar jela sis... InshaAllah ada rezeki lain yg lg baik tu kalau sis berhenti. Pernah alami situasi yg sama... Bdan kita lain2, xsama dgn staff lain. Yg pnting sis jaga diri.. Jgn pedulikan org lain. Lantak dorg nk ckp apa...