Jarak dekat

Bongsu Now 9month .. Dlm tummy 5Month already ? .. sape pernah beranak jarak dekat ? susah x nk handle ??

14 Balas
Tulis jawapan

Penat tu jee huhuhuh. Baby 1st skrg 16bulan yg kedua 6 bulan. Masa baby penat sangat tapi alhamdullilah dua dua ada routine tetap. Jadiny saya siang je extra penat. Malam 8.30/9.00 malam dua dua dah tdo. Awal awal jaga dua ni struggle la tapi skrg dh biasa sikit. Nk makan mmg terkejar. Tapi routine kene ade. Mcm saya. Sbb pagi anak x meragam so utk lunch mmg saya masak awal. Kol 10 pagi dh masak utk lunch. Masa makan beterabur. Tp kene pandai manage time. Sbb sulung makan jadi kene jag routine makan sulung lagi. Next week adik dia pulak makan. X tahu laaa lagi mcm mane ๐Ÿ˜…. Tp 1 jeeeee istifar la byk byk eh. Nanti rinduuuuuuuu

Baca lagi

sy pnt pst lah..tp sy utamakn ank prtma dl cz bby tu xfhm lg lah bg susu&tido je..usahakn dpt lbh masa untuk ank prtma supaya dia xmrsa dbezakn/terasing..sy handle dgn mak saya jd bila sy sdg susukn bby ad mak sy yg handle ank prtma..bby tido sy main dgn ank prtama..tu je trpntg dpt bagi masa tuk bby,ank prtma&diri sndri tuk rehat skrg dh besar lah dh cm twins abg 6th adk 5th

Baca lagi

kalau u fulltime mom mental n fizikal kena kuat thp dewa2 la.maybe kalau u bkrja ada pengasuh/maid kurg sikit kot penatnye.yelah sy baby yg sorg ni pun trkejar2 nk mkn,nk buat apa semua struggle.realitinye sgt2 sukar.tp u kena hadap la bnda tu.dah jadi jg...nak x nk kena toughen up.

Penat tu ujian tuk kita, sama la sy anak ke-2 masuk 5 bln dah preggy 5 weeks, ada abg sulung 2 thn, nxt 2 yrs kluar lg baby sister, that's ten yrs ago, now ada bungsu 3 yo..he..he..alhamdulillah rezeki Allah bagi pandai2 la kita handle ๐Ÿ˜‰๐Ÿ˜‚๐Ÿคฉ๐Ÿ˜˜๐Ÿค—

Penat ade cian kt baby pn ade sbb mase tu baby br 5 month dh ade baby dlm perut huhuhu..Ssh jgk laa nk handle bile dh bersalin sbb y no 2 xfhm ape2 kn sbb lom setahun lg mase tu..Alhmdulilah skunk masing2 dh 5&6 thn dh nk sekโค๏ธ

Ank ke dua sy 4 bln lebih sy lekat yg ke tiga..... Ibu kena kuat smgt ye. Skg anak ke dua sy dah 8 thn yg ketiga 7 thn. Senang dah keja sy bila mereka blh urus dri sdri. Hehe..

kita sma..Time anak no 2 baru 1year,dah pregnant lg anak ke3..skrg dah nk masuk 8 month..hrapยฒ senang la nk handle kedua duanya lepas bersalin nntiโ˜บ๏ธ

memang penat sikit... saya anak no 1& 2 rapat.. tp apa yg kita fikir itulah yg kita dpt.. apa pun enjoy your life..

VIP Member

Saya xpernah lagi. Anak sorg ni pun mcm x cukup masa dan tanah nak berkejar kejar

Saya Masih kecik2 susah sikit Bila dah bsar sikit rsa ringan beban sikit

Baca lagi