Durian

Boleh ke, makan durian masa mengandung....???

18 Balas
Tulis jawapan

Saya pula x tahu sy dah mula preg beberapa minggu lepas. Family pula buat pesta durian kat rumah. Sy makan juga lah. Esok nya tu sy rasa badan teruk betul. Sakit2. Rasa tulang2 nk patah. Sbb panas kot. Masa tu x expect preg. Minggu lepas baru tau preg. Nasib baik x jd ape2 masa makan durian tu

Smlm baru ja tngok doc bg pencerahan smlm dlm 105 dia ckp boleh tp x boleh byk sbb seulas durian bersama 3sudu gula...tp kalau jenis isi besar bersama 5sudu gula. Lg pn durian ada vitamin yg baik tok ibu hamil

VIP Member

Sy pregnant tgh makan durian ni ๐Ÿ˜‚.. Aduhhh sedapnya, tiap hari sy mkn tpi control sehari paling byk pun 4-5 ulas ikut kmampuan diri sbb kalau sy mkn lebih kepala blh pening.. Lain org lain kmmpuan ๐Ÿ˜Š

Badan sy mmg kalah dgn durian kalau makan BANYAK.. makan 2-3ulas ok . Kalau lebih2,mmg panas. Tu x pregnant tau. masa pregnant mkn 4-5ulas.. malam tu sy x seng tido. perut rasa lain. mujur baby okk2 je.

Saya hantu durian, tp sejak preggy ni takut nak makan. Takut baby tak kuat. Tapi tak tahan makan jgk seulas dua. Boleh je makan sis. Tp make sure lepastu minum air kosong bykยฒ tau. ๐Ÿ˜Š

Bole jk mkn durian tpi jgn la mkn banyak... Mkn dua ulas cukp... Nnti mkn banyak tak pasal2x kencing manis pulk... Lgi satu lpas mkn durian jgn minum susu...

Boleh aje tp jgnlah keterlaluan. Sy ari tu dpt jgaklah mkn 5-6 ulas. Huhuhu. Tp malam tu nak tdo punyalah panas. Minim byk air k.

Saya makan banyak ๐Ÿ˜‚ malam tu xdpt tidur. Menyesal ๐Ÿ˜‚๐Ÿ˜‚๐Ÿ˜‚ baby dlm pun mcm cacing ๐Ÿ˜‚๐Ÿ˜‚๐Ÿ˜‚

Mkn seulas dua ulas cmtu boleh lah tp jgn mkn bnyak plak..law bdn than xpe,law bdn x than jgn mkn..

doktor imelda #TanyaDrimelda ada ckp mmg boleh mkn tapi bpada2 sbb 1 ulas bsamaan 3 sudu gula..