ttc

assalamualaikum.. saya aliya..dah berkahwin hampir 2 tahun..xpernah lekat atau keguguran..teringin sgt mengandung..sape kat sini mcm sye jugak..tiap2 bulan menanti kehadiran sikecil dlm rahim..saya doakan kita smua akan diberikan rezeki..amin

16 Balas
Tulis jawapan
VIP Member

Waalaikumsalam..Alhamdulillah hampir 7 tahun usia perkahwinan baru dikurniakan cahaya mata.. Sy ikhtiar berurut dan jumpa doktor..mkn clomid 50mg 2x cycle..Alhamdulillah..masa minta ubat kalau boleh minta doktor scan tgk rahim kita..sy buat di klinik siti (banyak cawangan di selangor) Dlm proses ni doa byk2, solat tahajud..kalau masih ad ibubapa, minta mereka doakan kita.. Paling penting, Sabar dan jangan pernah putus asa..

Baca lagi
4y ago

πŸ‘πŸ‘Œ

Waalaikummusalam w.b.t , saya kahwin almost 3years. Masa mula2 kahwin selalu fikirkan zuriat, dah cek hsptl semua normal. Jadi saya tukar cara kerja saya daripada kerja stress balik letih, saya pilih kerja yang rileks dan tak letih dalam masa sama tak fikirkan soal zuriat. Alhamdulillah 2-3bulan terus lekat tanpa consume apa2.

Baca lagi

Sabar ye sis.. Sy tggu hampir 5 tahun... Bln 11 2019 pregnt tp gugur.. Sblm lbih lpas gugur, sy lekat lg... Alhmdulilla skunk dh msk 15 mggu... Sblm nie husbnt mmg ade ckp klu 5 thun xde ank lg nk ambk ank angkt.. Kuase Allah, 5 tahun tu la sy mengandung.. Syukur pada Allah... Amin

4y ago

amin

saya ttc 3 tahun, anak 2nd. 3 cycle saya guna opk utk trace subur. skrg dah seminggu lewat period, 3 hari sebelum period cek upt positif, hari2 cek makin terang. buku belum buka lagi. kalau blm cuba opk, sis try cuba opk. brsenam, amalkan hidup sihat.

Baca lagi

Waalaikumsalam. Kalau belum pernah buat check up, boleh start jumpa doktor. Daftar rawatan kesuburan kat hospital kerajaan pun ok. Cek dua2 suami dan isteri. Sambil2 tu boleh ikhtiar urut, guna opk untuk tau waktu subur. Semoga ada rezeki awak

4y ago

insha allah sis..tq πŸ₯°

sama dgn saya ttc 1tahun. orang2 sekeliling da naik mulut. lagi2 d banding2kn dgn orng yg baru kawen. cepat je lekat. sedihhh bila sampai tahap di banding2kn. semoga ada rezeki kita sis..

4y ago

makasih aliya & adibah

jgan pernah putus asa sis.. rezeki allah tu luas.. kdg kite diberi anak ramai, kdg allah bg kite kesihtan yg sihat, kdg2 allah bg kite rezeki yg selalu ckup..

Sama. Saya pun ttc dah 6bulan kwin masih belum ada rezeki. Moga ada rezeki kita semua yg ttc bulan ini. Aamiin

Blh jumpa pakar sakit puan sis.. InsyaAllah dorg blh bantu sampai berjaya. Dah usaha, Selebihnya tawakal..

VIP Member

Aamiin moga rezeki kita pada bulan ni dan tahun ni...ttc 2tahun...positive ya sis