Kuning baby

Assalamualaikum Ada sapa2 tau Mcm mna nk turun kn kuning baby ?

26 Balas
Tulis jawapan

Pengalaman sy...baby now 17hari.. minggu lepas sy bg BF kuning lambat turun..13 ke 12 pastu 12 lagi xturun2... doct risau sbb hampir 2minggu bacaan masih tinggi..sampai nk buat blood test.. at last sy bg susu FM sahaje..susu badan sy pam sy simpan... kuning cepat sngt turun..12-9-6.. terus discharge..xpayah dtg klinik lg.. Kdg2 susu badan kita belum serasi dgn baby..itu yg doct sy ckp and dia cadangkn susu FM..baby da sembuh kuning boleh bg susu badan semula...boleh cuba.. and kejut baby 2jam sekali utk menyusu..bg dia kerap kencing n berak.. satu lg...pusat baby kena rajin cuci pakai ubat pusat tu...pusat kotor pon salah 1 punca kuning baby susah nak turun... ni pon nurse yg bg tau sy...

Baca lagi

bayi saya baru 2 minggu and saya pulak berdarah O . Baby dah 15 hari kuning start drpd 9, naik ke 13 dan sekarang turun ke 6. Misi minta turun sampai 5. apa saya ikhtiar selain susukan baby setiap 1-2jam sekali, saya mandikan dengan air rebusan serai . start mandi tu baru kuning turun slowly. lepastu saya cuba pulak mandikan dengan air rebusan herba cina dekat kedai sensei. Alhamdulilah sehari turun drpd 8 ke 6. Mula2 agak skeptikal juga sebab saya tak percaya benda2 selain saintifik, since dah desperately nak anak sihat saya cuba lah jugak. lain2 remedies yg melibatkan kena bagi anak minum/makan memang saya tak buat. Cuba lah mana tahu boleh turun hehe

Baca lagi

Saya ada baca influencer ig cakap, kalau nak bagi baby cepat turun kuning, kene bgi baby banyak berak. Kalau susu badan, baby berak sikit jadi lambat nak turun kuning lagi lagi klau darah o. Jadi buat sementara nak bgi turun kuning cepat, dia bagi susu formula. So baby banyak berak, kuning pun cepat turun. Boleh cuba cara ni.. Lepas kuning dah okay, boleh sambung breastfeed semula πŸ‘πŸ‘

Baca lagi

pngAlaman Sya dlm mggu lpas..anak Sya kuning dekat 2 mggu bacaan 200 ke ats..cuba mcm2 petua smu xok...yg paling cepat bg byk mnum susu bdan..tapi msa tu memang sy xde susu bdan..bg susu fm..2 jam skli..bby berak a kencing byk..akan kurg kuning...dan msa tu jgk pusat lucut..mendadak kuning turun...satu je ibu jgn stress...kuning akan turun jgk..cpat a lmbt ja...πŸ₯°πŸ₯°

Baca lagi
2y ago

Sya guna susu lactogen newborn..tapi stiap bby xsma...cuba bli yg pek kecil dlu..KLU berak kuning. kira ok la...bby Sya mnum susu ni..kncing berak dan siap kentut setiap msa...susu tu kira sesuai dgn dia...takut x sesuai perut bby jdi kembung smbelit ..

kerapkan susu baby tu of course lah kan semua org ckp benda sama. mcm saya ikthiar tambahan saya, saya mandikan anak dengan air rebusan daun dukung anak. kemudian tidurkan atas berlapik daun pisang. n sy x makan jamu dulu sepanjang anak kuning. saya suami isteri darah O, pada hari ke 15 baru turun kuning bawah 5.

Baca lagi

Kerap menyusukan baby untuk berak & kencing . Kemudian boleh mandikan baby dgn air badak saja atau campur sirap . Pakaikan baju merah serta longgar . Tak perlu bedung terlalu ketat , supaya baby tak panas . InsyaaAllah menjadi . Saya amalkan drpd 300 ke 99 dlm masa 13 hari . Boleh cuba .

πŸ’•first memang kena kerap susukan baby.. πŸ™‹β€β™€οΈpetua2 selamat boleh dicuba.. buat mandia(air rebusan teh 0 pekat 3x sehari..) πŸ™‹β€β™€οΈsapu nipis getah dahan patawali ..pengalaman saya anak kuning dalam 3 hari gitu cek ke klinik.. doakan semoga dipermudahkan urusan..

Baca lagi

paling cepat susu badan dgn kerap.. ank sy Smpai bt transfer drah la kuning tahap bahaya.. org bg petua pd sy ambik segenggam daun kucai, ramas dlm air n bg bby mndi.. Alhamdulillah.. 3hari sy amalkan turun xda kuning..kucai jgn bnyk, sbb kucai ni pun panas

saya kasi anak susu badan setiap 2 jam sekali.. kena kejutkan anak sebab dia syok tido xmo susu..lepas tu susu drop, saya kasi susu formula saja.. setiap 3 jam sekali.. alhamdulillah kuning turun banyak, anak berak pun banyak..

Sis minum ribena yg d bancuh tu suam" .. sebab baby bf sama sis juga kan.. so kerap la susukan baby ya sis..bagus tuh ribena suam" d minum bikin byk susu ibu jdi anak pun senang menyusu cepat trun kuning baby.