NAK PULANG KE RUMAH WAKTU PKP

assalamualaikum semua, saya nk tnya saya bersalin beberapa hari sebelum PKP start . kiranya saya bersalin di kmpung . . sy balik kmpung awal beberapa minggu utk berpantang dan bersalin. tpi tak expect pulak akn ada pkp??. sy bersalin alhmdulillah husb sempat balik utk temankan, tpi tak sempat berapa hari je ada dengan saya dan anak sulung kami, dia kena kembali ke kerja . .jadi sekarang dah hampir sebulan dah usia baby, tpi husb tak dpt nk balik tgok sy dan baby sbb pkp ni?? .mula3 ingt nk balik 14/4 ni waktu tamat pkp . .tpi tak sangka pulak pkp diteruskan. . sy risau lpas 28/4 ni pun pkp akan diteruskan . . klw diteruskan husb sy takdpt tgok sy dan baby dan kesianlah husb nnf terpaksa duduk smbut puasa sorg3 dah lah keluarga in law pun jauh??kesian husb . . saya merancang utk pulang ke rumah kami semula di utara . tapi agak3 kalau ke balai mintak surat pelepasan dapat tak ? . dan lepas tak roadblock ? . oh jarak rumah kmpg sy ke rmh saya dlm 2 jam dan ini anak sulung kami . .saya harap ada yg dpt membantu sy dan reply . terima kasih??

15 Balas
Tulis jawapan

Saya tak pasti sis, tp saya rasa yg berkaitan sama hamil, bersalin dan anak harusnya mereka paham boleh izinkan. Sis boleh coba ke balai polis minta surat liat gimana.

4y ago

terima kasih sis . saya harap sgt boleh balik ๐Ÿ˜ข๐Ÿ˜ข . . sbb duduk dgn family sendiri pun bila lama sangat jadi masalah jugak . . tq ya sis

Kalau da bayar booking confinantal lady.. Burn cam gitu jela duit๐Ÿคฆโ€โ™€๏ธ๐Ÿคฆโ€โ™€๏ธsebb drg xnk bayar balik๐Ÿ™„

up

up

up