Doakan saya dipercepat bukaan dan bersalin

Assalamualaikum semua ibu2. Saya dah masuk wad sebab ada leaking ketuban sikit td. Bukaan dah 1cm baru. Minta tolong sangat ibu2 doakan saya siti zaharah dipercepatkan bukaan dah bersalin normal. Kalau bukaan belum byk, esuk kena induce ubat. Sekarang rasa contraction tu 5minit sekali tapi mild ja, boleh tahan lagi sakit tu. Doakan saya ya. Semoga Allah balas semua kebaikan awak semuaβ™₯ Anak sulung, saya takut sikit.

7 Balas
Tulis jawapan

Saya dah 40minggu 1 hari. Tak ade tanda” nak bersalin lagi πŸ₯².. sepatutnya 13/3 due nya. Tapi doktor bagi masa seminggu . Kalau masa seminggu tu x bersalin juga terpaksa 19 /3 kene serah diri ke hosptl . Macam β€œ buat turun naik tangga . Kupu” . (Anak ke 3)

ketuban awak tu leaking macam mana? saya tadi keluar sampai basah lantai tapi kuantiti dalam satu tapak tangan. lepastu dah tak de dah. nak pegi hospital risau kena balik. sekarang dah 39 weeks 5 hari

1y ago

alhamdulillah.. tahniah. selamat berpantang

Waalaikummussalam,Semoga dipermudahkan urusan bersalin puan❀️ saya pon menunggu je ni masih xde tanda kena serah diri 15/3 gdm on dc kalau xturun tanda lagi .

1y ago

saya semalam senaman naik turun tangga. harini leaking ketuban sikitt. saya doa puan pun dimudah urusan bersalin. tak lama dh

semoga dipermudahkan.. bnykkan brzikir selawat.. mkn kurma dan vco.. mgkin blh membantu bukaan cpt dan beri tenaga utk puan.. InshaAllah..

maaf nak tanya. ketuban awak leaking macam air atau hanya dekat panties? kalau dekat panties berapa besar ye? (banyak) and warna apa ?

sy cba positif wlupun dua 14/3 ni… didoakan smua ibu2 dpermudhkan urusan.. aamiin3 insyaAllah..

1y ago

amin. banyak turun tangga atau buat squat puan. saya semalam turun naik tngga harini dh start sskit tp 1cm baru. semoga urusan puan dimudahkan yaβ™₯

semoga dipermudahkan persalinan nya, semoga sy pun cepat bersalin