Vaksinasi

Assalamualaikum, saya pregnant 15 minggu 6 hari, 26/7 ny saya adaa appointment untuk vaksin dos pertama. Saya just nak mintak pendapat, perlu ke saya ambil vaksin tersebut? Atau tangguh dulu? Saya nak vaksin tapi saya takut ada kesan sampingan. Sebab saya ny hari-|| sakit kepala (migrain). Dan saya juga nak tanya kepada yang pregnant dan dah ambil vaksin. Ada takk kesan sampingan apa-||?

9 Balas
Tulis jawapan

Better sblum vaksin jmpa dktor n nurse yg check keadaan ksihatan kita n baby. Dptkn nsihat dri dpa dlu sblm vaksin tkut jdi mslh yg kita xjgka.. Klau rasa was2 better postpone dlu laa๐Ÿ˜….. Sya pon hritu nk cucuk vaksin jgk tpi nurse ada ckp sblm tu nk cucuk kmi yg tntukan hg lyk ka dakk nk tgok keadaan momy n baby dlu bru kmi benarkn jika xdak mslh apa2..

Baca lagi

Sy dh lengkap 2 dos pfizer. 1st dos 33minggu, 2nd dos 36 minggu. Alhamdulillah lenguh tgn je mcm kne cucuk kancing gigi. Better amik je sbb effect covid utk yg pregnant lebih teruk dr kesan sampingan vaksin tu sendiri. Sblum cucuk ade doktor yg consult nanti, boleh tnye ape2 soalan.

Sy baru ambil dose pertama 27 weeks tggu dose kedua 5/8, tak der apa2 kesan sampingan macam ccuk kancing gigi je cuma lenguh sikit dalam sehari dua tempat ccuk, lepas vaksin makan minum and tidur rehat cukup insya Allah tak der apa

Saya 1st dose wktu 16 mggu.. alhamdulillah okay je, takde kesan sampingn terok๐Ÿค— cuma hari kedua lepas vaksin bahagian yg kena cucuk tu sakit normal la kan.. tp kalau awak masih ragu2 awk bole rujuk doktor k.

sya pon hari tu 15week dh ambik vaksin ...alhamdulilah x de apa2 kesan .mula2 takut jugk...cuma rasa kebas pada lengan tu dlm 2 3 hari je

Saya pun baru cucuk 1st dose 15w6d. Alhamdulillah takde apa2. Takde kesan apa2 kecuali sakit kt tempat cucuk tu. 2 hari hilang dah.

Sy da mek vksin..alhamdulillah sume ok..perlu mek vksin sis..keadaan mkin trok..sian kt baby t..ade bby yg mnggl 38w sbb covid

saya dah ambil dua dose.. lps vaksin mesti demam.. tapi tgk antibody org lain2..

saya saran kan tangguh dulu lepas bersalin bru cucuk...