Musykil

Assalamualaikum saya nak tanya saya bru disahkan hamil, bru beberapa minggu sye rasa sbb perut pun kecik lagi. Soalan saye boleh ke kalau saya berpuasa?? Ada ape ape effect x dkt bby??? Tolong pliss

15 Balas
Tulis jawapan

Dulu saya baru masuk 2nd trimester, minggu ke 20, alhamdulillah takde skip. Sbb mmg rasa takde apape, boleh tahan. Risau jugak sbb sebelum ramadhan tu mmg lapar dia beza dgn waktu takpregnant ๐Ÿ˜ช siap tu mentua dgn ipar beriya suruh jgn puasa, perli lagi taksayang baby ke ๐Ÿ˜‚ kalau badan ok, teruskan je. Allah maha mengetahui, apa yg kita takmampu jgn dipaksa k sis. Selagi boleh, lagi bagus teruskan. Takpayah susah2 ganti ๐Ÿ˜‹ Kesimpulannya, ikut org juga, lain badan lain keperluan lain rasa dia. Asalkan jaga diri, makan supplement doc bagi & mkn high energy meal waktu sahur. In shaa Allah ๐Ÿ˜Š

Baca lagi
4y ago

Hahahhaha takde sibuknya.. Sy pun curious juga nak tahu sebab lapar sy xleh tahan hahaha. Xmakan he loya nak muntah. Terima kasih ye sister๐Ÿ˜€๐Ÿ˜€๐Ÿฅฐ

Waalaikumsalam akak, alhamdulillah saya pun macam tu jugak.. Tapi hari tu pergi cek and minta pendapat doc, dia kata okay je nak puasa takda masalah.. Selagi kita rasa kuat, kita teruskan puasa.. Cuma waktu pemakanan kita kena ganti lah.. Misalnya kita buka puasa pukul 7 malam, pukul 10 tu nak kena makan lagi sikit sebelum tidur, lepas tu pukul 5 sahur.. Makan lagi

Baca lagi

Bergantung dengan badan masing-masing. Setakat saya tahu saya hamil, saya gagahkan juga diri bayar puasa 19 hari (tahun 2018). Jenuh, risau, macam-macam perasaan. Selagi niat puasa kita betul & badan tak buat ragam, teruskanlah berpuasa. Baik untuk ibu, baik juga untuk janin.

Baca lagi

Sy dah masuk 11w takberani nak puasa. Perut selalu angin, lapar terlalu kerap.. Takmakan sy loya. Lagipun sy Ada terbaca kalau kita xjaga pemakanan dn sbgainya baby mngecil dan jatuh dgn sdiri. Tapi bergantung juga pada sesetengah individu.. Ada tahan ada yg xtahan

VIP Member

Waalaikumussalam, boleh sis. Tahun lepas 2019, Alhamdulillah saya boleh puasa penuh on 2nd trimester. Dah 5 bulan masa tu. Ikut badan sis, kalau sis larat puasa je. Kalau tak larat, mabuk teruk, jangan paksa diri

Masa saya 9 weeks prrgnant sy ada berpuasa ganti sehari. Mula2 risau jugak tp tawakkal je x paksa diri pun. Alhamdulilah ok je takde rasa nak gastrik etc. Depends pada badan sendiri jugak rasanye

Insya allah jika mampu boleh puasa & jika tidak mampu boleh ganti pada hari lain sbb kita ada alasan utk itu. Jgn paksa diri sbb kita tgh preggy

Super Mum

Waalaikumsalam.. kalau sis larat nk puasa, bole.. klau tak, please jgn pksa ya๐Ÿ˜Š

Bergantung pd bdn kita..klu rasa larat,teruskan..klu x larat,xpyh paksa..

VIP Member

niat je,kalau takde apa2 teruskan. tak salah mencuba.