34 weeks

Assalamualaikum. Saya nak tanya, normal tak sekarang ni saya rasa tak selesa je dekat perut???? Rasa macam seeh/berat sangat perut ni. Baby gerak okay je. Mengeras tu ada tapi tak sakit pun. Kaki tak payah cerita dari peha sampai ke tapak kaki ya Allah sakit tu memang nak nangis kalau nak bangun dari duduk atas lantai. Sampai terpaksa solat duduk. Bila nak kencing mencangkung tu Allah jela yang tahu sakit tapak kaki dengan lutut nak boleh ke bangun.

11 Balas
Tulis jawapan
VIP Member

Sis, kena rajin rajin buat stretching. Sebab kena sentiasa make sure darah tu mengalir dengan elok. Saya dah start buat dari minggu yang ke 30 sebab dah start rasa berat sangattt

saya 37week mlm² lagi rasa xselesa sgt nak tidur... time siang hari dia punya mengantuk xkira dah tidur mcm mane 😊terus trlelap jer sbb letih mlm asyik terjaga

Saya pun skrg rasa bnde yg sama tp bru 33 week today. πŸ˜… so far kalau baby gerak okay n tk turun tnda lgi saya tk rasa risau. Tnggu jwpn org lain juga ya.

sy bru 31mggu ni risau plk.. dh rasa sakitΒ².. kdg mengeras n sakit.. tlg blkg pun sakit.. bby kuat tdur.. tp dia selalu gerak ga..

normal sis..sy skrg 34weeks mmg rs apa yg sis rs tu..hihi..semoga urusan kita dipermudahkan ya..take care n rehat secukupnya πŸ₯°

sbar la sis.mmg rsa cmni.tu blm part sakit celah kelangkang n miss v lg.lg xbersalin,tu la yg kita akn rsa.. hihi

VIP Member

normal..nma pun mgndung.. sgala sakit tu mmg kita rasa.. kena byk rehat je sis

Sama la, sye pon rasa yg sama.. Sye 35week.. πŸ˜…

sya pun rasa yg sama..36week 5d

sama la saya pon 34weeks