21 Balas

normal sis .. dont worry .. kalau journey sy, sy start alahan 1st trimester & ptgahan 2nd trimester .. loya , xleh makan masakan sendiri , xleh bau nasik masak, org menumis, xmaw makan nasik tpi tpksa makan jugak utk baby growth .. skang sy dh ok👌🏻 take good care sis 😘

saya dr mengandung sampailah sekarang DH masuk 30week x de alahan langsung....selalu dengar jugak bila mengandung mabuk x boleh bawa bincang tapi setakat Hari nie Saya ok...selera mkn pun bertambah & perkembangan bby pun bagus....

Bersyukurlah takde alahan. Jgn diminta2 😭 Mkn tak lalu, pening, celik mata je terus nak muntah. Mkn pun muntah balik. Dah muntah perut pedih pastu taktau nak mkn apa dah yela selera takde sgt. Harap2 cpt berlalu alahan ni.. Amin

betull.. berat saya wktu bukk buku pink 71 then drop ke 69 pstu 65 skrg dh 31weeks4days.. maintain 77 hahah jadi tak lalu betol nak mkan apa smua asik muntahh ii

Jangan lah mintak alahan.. Seksa nk menanggung.. Tempat tidur dengan toilet lah jd kawan baik. Y x tahan x boleh mkn masakn sendiri. 😂😂😂🤣🤣. Rasa loya je, bila org lain masak ok je.. Laju je mkn

Alhamdulillah takde alahan. Sye 7w pun alahan macam nak ape. Kerja nak tidur. Makan Tak lalu. Perut kruk kruk nak makan tapi takboleh. Masak takboleh. Kerja nak baring tidur. Pening loya 😩😩

Sy takde muntah. Tp loya, kembang tekak, tak lalu lgsg nak makan pagi petang siang malam. Tp kesian baby, makan juga la pape pun. Walaupun lepas makan, kembang je tekak 😅

sama.. sy muntah sekali jaa lps tu loya dgn kembang tekak jaa hari2.. rasa tkot nk makan.. tgokk makanan pun ngeri

Saya start minggu 7 nak masuk 8 baru ada alahan, sampai lah awal trimester 2. Ada sesetengah org tak ada alahan sampai bersalin. Bergantung badan maaing-masing.

jgn diminta..setiap org bdn lain2..biras sy pregnnt.2 org mmg X de alahan.die ckp die X pernh rse ape2..ank kev3 truk smpi berenti keje..

Saya masa 6 mgu start alahan lps sebulan 1st checkup scan xnmpk kantung trus alahan tu hilang 😔 doakan moga ada keajaiban buat saya

Normal sis. Sy pun takde alahan. Bersyukurlah takde alahan sis. Org lain yg alahan teruk tu kesian sampai nak makan pun keluar balik

Soalan berkaitan

Soalan popular

Artikel Berkaitan