Baby aktif masa puasa

Assalamualaikum, nak tanya saya pregnant 28w puasa tapi baby aktif masa tengahari & petang 6+ tu normal ke?risau pulak selalu orang cakap kalau baby kurang aktif bahaya tapi baby saya aktif pulak kuat dia tendang perut..kalau rasa nak pitam atau nak muntah baru saya berbuka kalau baby tendang tu saya puasa je macam biasa.. takpe ke

7 Balas
Tulis jawapan

kalau mcm saya baby aktif sgt tanda dia lapar πŸ˜… saya masuk 30w Ramadhan ke 18. dapat puasa 15 hari, yg selebihnya sebab tak sihat. ada masa baby terlalu aktif & tak bagi respond. jadi saya berbuka terus. jangan tunggu rasa nk pitam & muntah ye sis, klu rasa badan tak tahan terus je berbuka 😊 penerimaan badan org lain lain, jangan ikut kata org. badan sendiri je yg faham keadaannya. boleh consult dgn Dr juga. semoga dipermudahkan urusan

Baca lagi

Kalau sy pernah 1 hari tp xingt ramadan ke brp baby aktif selama sejam. Selalu nye 5-10 minit gitu je. Pastu lepas stgh jam aktif balik. Rasa lain mcm terus berbuka walaupun dh pkl 5ptg. Tp hari2 sbelum tu dan skrg dh ok balik. Mgkin masa sahur 1 hari tu sy terlupa buat air rendaman kurmaπŸ˜‚ awk kena perati kan peel baby awk mcm mana. Sy 29w dh boleh tau peel dia mcm mana hehe

Baca lagi

Terlebih active and tak active pun bahaya sis. Boleh mintak consult doc. Saya first puasa baby active teramat second puasa baby tak active . Saya risau then mintak consult doc. Apa apa pun better sis tanya doc sis. Tengok keaadan sis boleh x puasa. And check baby punya health. If takde pape alhamdulillah rezeki sis dpt puasa

Baca lagi

Sy puasa smnggu direct memula tu, smbung puasa bby aktiflah kan katanya. Skli ha lma gila dia tak gerak, kna check in ward 1 mlm. Bby letih. Bg kita okay je, bg bby kita tak tahu.. klau nk selang seli pun takpaaa

iya normal. baby saya pun aktif masa puasa. dapat la puasa penuh tahun lepas, tak risau sbb mmg dia aktif, scan pun ok tumbesaran. Alhamdulillah selamat bersalin dah

Sama mcm saya aktif yg amat doc sarankan sy berpuasa. bp pn dah ok normal mcm biasa semula kshtn bby dan ibu tiada masalah Alhamdulillah doc izinkan sy berpuasa

Baca lagi

Saya sarankn sis jgn puasa lagi ,, sy pun 28weeks minggu lps kene warded sbb baby kurang gerak ,, misi dgn dokter pun xbgi puasa , kesian dkt anak di dlm tu ..