Tak ada selera makan

Assalamualaikum nak tanya apa perlu saya buat saya xde selera nak makan berapa hari ni saya xde makan nasi ? sy risau kan kandungan sy Makan je muntah makan je muntah tgk je nak muntah apa lagi makan ? Apa perlu sy buat? Kandungan sy masuk 2 bulan dah hari ni sampai bila sy akan rasa mual2???

44 Balas
Tulis jawapan

waalaikumsalam . kalau rasa nak mkn apa2 , makan je . kalau lepas makan pun muntah, kena makan lagi. and try la minum horlick ya dear ๐Ÿ’–

Amalkan kurma 3biji di pagi hari..zat dr kurma elok utk awk n baby. Try makan buah Sunquick utk hilangkn loya lepas muntah..

Try makan bende lain cam roti..sy pon mse 8-10weeks xboleh makan nasi..makan je muntah...then exchange dgn roti, mee @pape yg lain..

Salam nk tny..sy hamil 7weeks bdan sy suhu x stabil kjp pns kjp ok..lgi stu nk bt kja rumah pn mlas je..rasa lesu..ska tido mmg mcm tu ye?

5y ago

Owhh yeke..xpe la klu mcm tu hihi

Sis try mkn buah oren . Bagi mengelak loya . Saya pun nasi tak lalu . Tapi nasi lauk telur bubuh kicap eh lalu pulak ๐Ÿ˜…

VIP Member

minum susu kurma,kismis,roti..mkn mee,meehon,nasi sikit pon xpe..sy alami mcm sis..mmg xda selera nk mkn...tp mkn sikit pon xpe..

Klu awk jnis yg perut sllu kembung.. Jgn makan asam2 sbb lg buat perut awk x slesa n sakit dsbbkn kembung..

VIP Member

Paham2..sy pernah lalui situasi mcm sis.. cuba makan kurma, pastu makan la roti or biskut dlm kuantiti yg sikit tp kerap makan.

Normal sis. Sy masuk 5bulan baru ada selera nak nasi. Dalam 2bulan tu asik mkn bubur je tapi sama juga still muntah2 juga.

Wasalam kalau sis rase tak larat sangat baik sis pergi hospital and bawak buku pink kalau tak bawak nanti doc marah