30 Balas

Normal sy pon gtu ugk awl2 hritu p gaghkn dri ugk wat kije kit2 duk ngn mertua kn xmau ad mslh dikemudian hri huhu time munth lg lah pnt kdg2 nangis sorg2 bb sy jenis lau munth jdi sesak nfs bb munth tu xleh nk kuar ngn lncr kena korek buang ye cm lekt kat kerongkong kuar kit2 je lau xkorek memg jdi cm nyawa2 ikn dri dlu ag gtu smpai kuar kat hidung semua, p skrg dh msuk trimester ke2 dah ase ok kit hb pon dh ok jdi bdn xdelah ase truk sngt

Normal saya pun camtu.pregnant 6w4d .lagi lagi nak urus anak sekolah 5 orang pergi balik sekolah semua.memang penat .pagi bangun tido sebelum sarapan saya makan pati kurma 2 sudu.pati delima 1 sudu.selepas makan sarapan saya makan acid folik + vitamin b.insyaallah bertenaga sampai ptg.

Normal sis.. Sy pun mcm sis... Tp oleh kerana sy ada ank2 yg sek sy kne kuatkn diri... Tp bila ank2 cuti sy pun cuti lh... Ank2 p sek sy sambung tdor... Sbb mmg x larat sngt... Harap2 smpai kandungan 4bln je lh...

Normal. Walaupun perut belum besar, belum perlu utk kendong berat baby sekali, tapi first trimester mmg memenatkan sbb waktu ni la organ2 penting baby tgh terbentuk, badan kita senyap2 tgh bekerja keras 💪🏻

VIP Member

Sama sis... Tp sy start masuk mggu 12...wlupun bdn rasa da penat sgt.. Mata xnk lelap.. Mesti tdo lpas pkul 12 mlm... Susah nk tdo... Kdg2 tu kena mkn dlu baru boleh tdo nyenyak... Klu x asyik tjaga je

Sama la kita..rata rata trimester pertama mmg akan rasa letih semacam walau baru brgerak 15mnt..nak tdo je rasa..tp bnyk tdo badan pulak rasa letih..fuhh rasa tak kena je kan 😅

Sama lah kita.. baru 7weeks tp letih nk tido sj..lagi perut sllu kembung rasa tk selesa sgt selera mkn pun tiba2 hilang..ntah lah ..harap2 baby tetap seht lah ye..

Sya pun mual tp tk lah sampai muntah hnya sj mcm perut senak sikit bnyk angin kot..

VIP Member

Sy ni rse nk tido satu hal, lgi stu sy tkthu knpe rsa mls sgt hahaha..sy mls nk buat kerja uma wlupn stkt sapu smpah..kdg2 trse mcm diri sndri mngada ngada..

Sy pun mlz nk sapu. Tp sy gak x blh tngok umah bsepah... T sy stress... Nasib ada ank bujang yg rajin tolong sy... Walaupun bujang sy bru 6thn...

Hehehe saya sekarang ni baru 6 weeks, esok baru 7 weeks,, betul mummy saya pon rasa letih, pening kepala, macam rasa nak tido je..

Mnm air masak secukupnye...insyallh badan xrase leth sgt...sy dlu same mcm sis bdn letih je...sy mnm air mask secukpnye alhmdllh...xleth sgt

Soalan berkaitan

Soalan popular

Artikel Berkaitan