dah 7week 3 day

assalamualaikum mommy semue.. saya nak tanya,, kalay dah 7week memang ada ke yg still tak nampak apaยฒ.. saya mula risau bila doktor kk ckp still tak nampak apa2.. tapi bila scan dkt swasta doktor swasta kata dah nmpk kantung.. tqpi x nmpk lagi laaa baby tu.. saya teribe jadi risau sis.. ada ke yg pernah lalui mcm saya.. ๐Ÿ˜ข๐Ÿ˜ข

7 Balas
Tulis jawapan

Sy semalam scan 7w jgk tp bby 6w..beza smngguโ€ฆnormal je rsenye sis sbb janin msih kcik.. Ikut pengalaman kwn sy, dia dtg scan 8w xnmpk ape2..12w dia dtg scan blik bru la nmpk bby n jntung tuโ€ฆklau xnk overthinking, better 10w keatas elok scan

8mo ago

Biasanya mcm tu la. Klau xnampak lgi 8 weeks, akan nmpak pd 10 weeks.

VIP Member

saya masa 7w kot tak ingat dah pergi scan dekat kk dah ada kantung cuma belum nampak baby . terus pergi swasta scan , doktor siap bagi dengar heartbeat dia .

Sy awal dlu early scan pn nmpk kantung je ๐Ÿฅน after 3 weeks cmtu, bru nampk bby ๐Ÿฅฐ Banyakkan mnum air kosong puan sblm nk prgi scan. ๐Ÿ˜

sama la semalam saya scan jgk 6w4d tapi masih tknampak apa2 . risau jgk ๐Ÿฅน hmm harap takde apa ap la. doc suruh repeat scan lagi 2 week

normal sbb bnyak faktor..kadang lapisan lemak tebal boleh jd sbb knp bila scan x nampak.. ada org 10 week bru nampak..

normal tu sis. sebab tu kebanyakan doktor tak galakkan scan sebelum 8 minggu.

7w normal. kadang lewat sikit