Jerawat Pasir

Hi, Assalamualaikum mommy to be.. Saya nak tanya skincare apa yang sesuai untuk ibu mengandung ye? Saya baru 11 week pregnant muka naik jerawat pasir yang teruk, ada yang sampai ada mata, gatal n Agak pedih jugak, mungkin kalau x gatal or pedih saya okay lagi kot, ni tahap merenyam dah nak garu.. ? boleh suggest x product apa yang sesuai?? Kalau pakai bedak sejuk boleh ke? And bedak sejuk apa yang sesuai ye?? Maaf banyak tanya.. ? harap ada yang sudi respond.. Thank u.. ???

11 Balas
Tulis jawapan
VIP Member

Saya tukar semua skincare masa awal pregnant sebab muka dgn badan mula naik jerawat. Pencuci - Eucerin ph 5.5 (for face and body) tutup botol dia warna merah. Toner - Simple. Moisturizer - saya guna vaselin je tapi calit sikit je and ratakan dekat muka. Kalau banyak sangat nnt glowing satu muka ๐Ÿ˜‚. Vaselin ni elok jugak sapu satu badan dari awal pregnant. Now saya 38 weeks and perut tak ada strechmark ๐Ÿ˜Š Nurse pun curi2 tengok apa yg saya sapu dekat perut masa dekat ward haritu ๐Ÿ˜‚

Baca lagi
Post reply image
4y ago

Yg ni. Beli dekat watsons.

VIP Member

Biasanya sebab pembawakan , macam saya pregnant kulit muka jd gelap n berjerawat . Kadang2 rasa menyampah tgk muka sendiri ๐Ÿ˜…, jangan kata muka hitam leher pon hitam macam kulit berdaki . Memang x dr seri lgsg muka ni , lepas bersalin Alhamdulilah semua ok ๐Ÿ˜Š

Saya pun tengah lalui benda yang sama , muka yg sebelum ni peloles bak retis retis sekarang nak tengok cermin pun rasa tak selera , kdg smpai malas nak cuci sbb rasa samaaa jaaa muka ha , biar je lah dulu nnt lama2 org cakap akan hilang dgn sendirinya .

4y ago

Ya betul memang akan hilang tanpa pakai product apa apa , dulu sy mcm tu pakai pape pun tak guna,trimester kedua terus muka bersih sampai skrng dah 3rd trimester ..tak pakai pape pun

waalaikumussalam. saya tak pakai skincare, saya just minum air jus delima je. In Shaa Allah jerawat tak naik banyak and badan pun sihat. good for mommy and baby โค

Saya pakai skincare yang free alcohol and paraben. Tapi tak selalu pakai pon. Sebab malas. Pakai bila rajin je. Jerawat pon tak teruk sangat. Biasa2 je

sy tgh lalui.. hahaahh abis muke kite. pncuci chetaphil je sy guna- toner cm biase. cream2 xde pon. sjk prgnt ni mls nk kelola muka pon ye๐Ÿ˜….

VIP Member

hahaha normal lah tu sis. sis tukar skincare pun dy x nak hilang jg. sy masuk 5bulan dah normal blk xde jerawat ๐Ÿ˜‚

Akan hilang sendirinya bila dah tiba pregnancy glow pregnant 3 bulan keatas..tak perlu pakai pape

Biasanya sebab pembawakan tuu. Kadang2 dah pakai skincare pun still tak hilang

hormon tu sis...nanti lepas bersalin akan hilang sendiri...