✕

4 Balas

Mcm saya, doktor suruh stop waktu 12week, kiranya dah 3 bulan saya makan duphaston tu, tapi ada baki beberapa lagi ubat tu so doktor suruh teruskan habiskan ubat tu. Tak perlu makan dah. Saya ada tgk org share dia nak jual ubat duphaston dia sebab doktor dia cakap lepas 16week ubat tu dah tak berkesan utk support kandungan sebab baby dah besar pun. Tapi saya tgk video dr.wan dlm tiktok bagitahu boleh makan ubat tu sampai 20week saja. Saya mcm nak teruskan makan ubat tu tapi doktor semdiri cakap ubat tu dah tak berkesan lepas 3 bulan kandungan tu, sebab baby dah besar. Skrg saya baru masuk 15week.

saya pon awl2 kena mkn sbb ad sejarag ggur tp bila baby kita dh besar aktif smua ibu pon tkde spotting ke bleeding apa dktor akn suruh kita stop makan

Wasalam sis. Ya, saya masih makan skrg dah week 15 sebab ada sejarah keguguran dan pernah on off bleeding untuk pregnancy kali ini. Dr pun ckp boleh stop makan sehingga week 20. Bergantung kepada nasihat doktor ya😀

Aah sis. Dr siap approve makan 2 tablet per day sebab haritu ada sikit spotting disebabkan sembelit kot masa baru masuk 2nd trimester.. cuma kena jarak 12 jam setiap ubat Dua dr berbeza di klinik swasta yg bagi nasihat mcm ni. Sis ikut saranan dr di kk ke?

VIP Member

kena try tnye doc yg rawat kita..sm ada prlu teruskan atau bgaimana. mg dpmudahkan segalanya Allahuma aamiin

saya.. doc advice makan sehingga w20 .. skrg sy tgh on aspirin jgk sbb dh 3 x gugur ..

Soalan popular