baby kurang aktif tolong cepat ke hospital

Assalammualikumm, saya saja nak share pada ibu2 yang ada masalah seperti saya. . Sy bru keluar wad.. Sy masuk wad disebabkan anak dalam kandungan kurang aktif.. Kebiasannya anak saya cukup 10 kick pukul 3 or 4 ptg (paling lewat) .. Masa hari kejadian baby saya dah 3 hari lambat nak cukupkan 10kick.. Dalam masa 3 haritu, baby cukup 10kick dalam pukul 6 or 6.30 .. Sy fikir perkara biasa atau saya tak perasan or kurang rasa dia bergerak.. Jadi sy xke hospital.. Then Nurse pun ada kata kalau dalam pukul 8mlm xcukup 10kick baru boleh ke hospital.. Jadi sy anggap xserius lah sbb pukul 6.30ptg baru Baby cukup 10kick.. Masa sebelum kena tahan wad.. Sy ada appoiment dgn klinik desa Jam 8pagi mcm tu.. Jadi mcm biasa lah Check.. Cuma sy bagitahu lah Nurse tu Baby kurang aktif dan sakit dekat bahagian bawah.. Lepastu terus kena rujuk Doc.. Masa jumpa Doc, doc marah sbb xterus pergi hospital.. Sy anak first, mana lah saya tahu .. Last2 Doc seluk bawah rupanya dah 1cm.. Doc terus panggil ambulance n terus ke bahagian O&G.. Sampai hospital Doc ada buat details scan and bagitahu tali pusat Baby terbelit di lehir tapi tak serius sgt.. Then Doc ada kata rahim dah terbukak 1cm.. Lepas tu kena pantau Selama 4 hari di wad.. Allahmdulilah Doc benarkan sy balik.. Then Doc ada bagi surat datang balik hospital 2 minggu lagi.. Allahmdulilah skrg Baby aktif mcam biasa.. Harap ibu2 semua jgn jadi mcm saya.. Kalau terlambat takut anak meninggal dalam perut ?.. Skrg saya dah 38 Week. Doakan bukaan bersalin saya cepat terbuka ye.. And dimudahkan urusan bersalin secara normal.. Aminn..

1 Balas
Tulis jawapan
VIP Member

Mg dpmudahkn segalanya..aamiin