17 Balas

Saya anak ke2,3&4 semua sangkut gdm..puasla berulang alik amik drh 4 kali tiap2 bulan..bulan Jan 2020 bersalin yg no 4,check up ank 2 bulan ada mnm air gula pas da hbs pantang tgk kencing manis ok x.. alhamdulillah results ok..jd ibu jgn stress sgt klau kita mkn ikut aturan insyaallah takde ape2 cuma hormon ms pregnant wat kita kena GDM..sy ckp ikut pengalaman sendiri tau.. Good luck mummy..semoga mummy n baby sentiasa sihat💕💕

Sama lah nasib kita. First minum air gula mmg sangkut. First BSP pun sangkut sbb bacaan pagi tinggi. Now alhamdulillah dah okay. Saya start puasa pukul 8 mcm tu. Dinner tak makan nasi pun, minum susu low fat and sekeping roti wholemeal/wheatmeal. Banyakkan juga minum air kosong ya. InsyaAllah bacaan pagi tak lebih 5. Saya banyak kali buat BSP alhamdulillah makin lama makin okay 😊

Haah. Sbb saya mmg dah biasa makan nasi sekali je sehari. Malam tak lapar sangat so snacking je 😊

Saya puasa start pukul 8mlm..tapi sebelum tu makan jugak nasi sbb kesian kat anak lapar..tapi saya minum air masak banyak2 mlm tu.. then besok pagi sebelum pergi klinik..minum lagi air putih bebanyak.. 7.30pagi minum air gula..habis minum..saya minum lagi air putih bebanyak..yess..of coz kita akan kerap pergi toilet..tapi alhamdulillah..2x minum air gula, result normal

sama mcm saya sis..masalah saya pun kat pkl 8 pagi tu tinggi lebih 5.3..lepastu doc refer saya pada dietician dan dietician ajar cara makan & portion yg betul..saya ubah cara mkn saya, dinner saya makan nasi mcm biasa tapi pkl 6 ptg..lepas tu minum air kosong je sampai pkl 9 mlm sye ambil susu dan sekeping/dua biskut weetameal..alhamdulillah nampak perubahan bsp pagi saya 5.0..

padahal masa mula2 buat bsp, saya minum milo dan biskut sahaja pkl 7pm lepastu dah tak makan apa2 cuma air kosong je sampai pkl 10pm..tapi tetap bacaan bsp pagi tinggi lebih 5.3..doc sarankan cuba ikut mcm yg dietician ajar..kena ambil supper malam tu..

Masa baru2 buat bsp pun mcm tu jugak.last mkn sblum kol 10..lepas tu sya try buat mcm ni ..mkn nasik kol 7 mlm lepas tu dah tak mkn dah cuma minum susu je sblum tidur..susu hl .dah banyak kali buat mcm ni pagi bacaan 5.0..5.1 je..tapi klu kat kk sini bacaan pagi 5.3 tu doktor kata normal lagi..kadang lain kk lain bacaannya..try buat sis

Sis..sya gdm and dah makan ubat metformin...klo tgi jugak waktu pg xbleh buat apa mmg kena mkn ubat..bukan trus cucuk insulin ye..ubat kencing manis..mula akan cuba 1 biji sehari..if xok jugak baru akan ditambah dos ke 2 biji 1 hari..1 biji pagi dan 1 biji mlm..so jgn risau..semua nya akan baik2 sahaja..

Sama lah dgn saya heheh mmg pagi sangkut manjang walau dh on diet n puase smp pening tk tahu nk buat pe mkn peria katak mak sy ckp tp tgk gak ok ke tk sy mkn apa pn tk turun hahaha...skrg insulin belah mlm utk pagi pn Sama gak tinggi smp byk kali naik kn dos insulin letih dgr doc marah2

mslh kita sm sis....letih dah sebenarnya berulang tp apakan daya

Sama la mcm sy y pgi je sngkut n anak no.3 gak. dh 2x buat BSP...jumpa pakar dah n result nya kena beslin ikut due date, kalo x indius la...huhu. lepas besalin 6mingu kena minm air gula utk confom kn ada kncing mnis or x...

Sama macam sya, first time amik bsp bacaan 8 pagi tu sangkut 6. Lain2 tu normal jer. Padahal mlm sblm tu sya last makan kul 9mlm. Jadi pelik pulak.

Sis same mcm sy..preggy yg ktiga br de gdm..sis kn elakkan mnis 2,3 hr sblom bsp..mlm sblom puasa sis jgn mkn nasi..sy alhamdullilah kalo bsp 8am msih tkat 4.2-4.6

Soalan berkaitan

Soalan popular

Artikel Berkaitan