13 Balas

Pregnant tak semestinya ada morning sickness. Lebih baik takda sis, klau tak lagi susah nak control kesihatan,nak kena pastikan kandungan sentiasa terima vitamin dan segala zat dgn baik. Jgn percaya sgt dgn drama melayu dkt Tv tu, asal pregnant je muntah pening pengsan 😂😂😂

Morning sickness tu maksudnya alahan pd waktu pagi sis. Contohnya loya mual masa berus gigi pagi😉. Klu takde alahan tu kira syukur alhamdulillah sgt2 @pun sesi alahan morning sickness @ evening sickness nya belum start lg

Sy masuk 7w dah mula dtg mual2 😭 langsung tak boleh nak masuk makanan sikit pun smpai 15w..Tp skrg sy dah 16w alhamdulillah slera makan dh ada balik. Rezeki awak tu kalau takde mual2 😊

VIP Member

Wasalam. Bergantung pada orang. Masa saya tak tahu saya pregnant, saya okay je. Lepas dah tahu pregnant tu (5 week), terus mual mual tapi tak muntah. Morning sickness dari 5 week sampai 15 week

Sy ikt kan ad pcos ..dua2 ovari sy pnuh buah anggur nie ..tp kuasa allah,xsngka mlm sy skit prut sgt rupa nya sy mgandung . Tp tu la xde pun muntah2 atau apa smp skrg ..skrg pun dh 7mggu

Alhamdulillah sis klau tak ade alahan....saya smpai sekarang dah masuk 4 bulan pregnant masih lagi ada morning sickness,asyik xlarat,nakk baring jer

VIP Member

Wasalam. Saya pun baru 7weeks, alhamdulillah takda morning sickness, cuma tulah nak tidur susah, belakang sakit..

Awal lgi sis. Sabarr. Nnti dah start alahan. Sis pun xtahan.😂 makan je muntah. Xmakan pulak laparrr.

Alhamdulillah klu xde alahan..sy ni dh 16 mggu pn x brp nk mkn..mkn biskut ngan buah je..

Awal lagi sis. Kalau xda alhamdulillah. Saya 13mngu still muntah2 lagi lepas makan 😭

VIP Member

Sy 1st baby skg dh 14 mggu.. Alhamdulillah xde morning sickness :))

Sy dah bersalin dah bulan 1.. Skg baby bru je masuk 3 bulan.. Timbang hari khamis dh 6.2kg.. Alhamdulillah dr lahir sampai skg sihat n aktif..

Soalan berkaitan

Soalan popular

Artikel Berkaitan