34 Balas

kalau ikutkan anak saye pun mcm ni.. kalau tak bole guna tisu basah jinama tu .. elok tukar lain.. plus anak saya pun x bole pakai pampers jiname pet pet..

Mommy boleh Cuba bedak pureen ne. Baby saya pn prnh mcm ne tpi dekat celah paha. Skrng dh OK semenjak sya gune bedak ne. Sekali guna je dh nmpk kesan.

Sy bila lap poo guna wipes dgn air. Pastu keringkan gna kipas. Sapu bepanthen. Then keringkan lg bru pki pampers. Setiap kli tukar pmpers mmg bt gtu..

VIP Member

Mom, try guna cream ni..baby saya dr newborn smpai skg umur 2 bln lebih saya guna cream ni..klu merah ja kat kulit, sya sapu n skjp ja hilang..

Ni sesuai xletak kat muka utk ruam/ezema? Mana nak beli ya

VIP Member

Bila cuci.. Jgn gosok.. Just dap2 je.. Klu pki tisu bsh.. Lps tu.. Keringkn.. Jgn bg lembab2... Sapu krim.. Mcm sy guna krim drapolene...

VIP Member

Kena basuh dengan air mengalir macam air paip. Jangan guns wet tissue tak bagus and tak bersih. Sapu calamine setiap kali basuh berak.

VIP Member

Sama lh doctor ckp bby sy allergic pd najis die sndiri klau die buang air besar kne cpt bsuh xblh tnggu lama2 n sy sapu mustela cream.

Kesiannya sayang....sakit ni....awak beli cream zinc oxide....cream kalis air tu...sapu kan..klu dia berak ke kencing je xla sakit...

Bsuh berak guna air..lps bsuh lap smpai kering celah2 tu..lps tu sapu ubt cream wane putih tu..amek kt klinik..tk thu apa nme ubt tu

try sapu Sudocrem sis. boleh cari kat farmasi. doc pun suggest cream tu. so far alhamdulillah anak saya takde naik rashes kat kulit.

Soalan berkaitan

Soalan popular

Artikel Berkaitan