11 Balas

Saya sampai baby dah keluar baru tau gender, puan. Setiap kali scan, baby tak bagi kerjasama langsung. Scan dekat swasta dan klinik kesihatan, sama juga tak nampak gender. Doktor di KK yang handle saya pun dia share pengalaman dia, 3 kali dia mengandung, masa bersalin baru tau jantina 😅 Memang redha dah bab gender masa mengandung. Bila bersalin tu lah baru tau dapat baby perempuan. Memang baby nak bagi surprise. Beli baju and barang baby pun beli yang unisex. Lelaki ke perempuan ke yang penting baby sihat sempurna cukup sifat cerdas minda, bak kata suami saya 😊

Tu lahh, bila fikir2 balik takpe lahh janji baby sihat and cukup sifat nye. Saya pun dah beli barang semua amik unisex 🥹

ada ja. saya pun 1st baby. masa scan dekat kk tak nampak. tanya doktor banyak kali juga tapi dia sorok. saja tak pergi scan dekat klinik swasta pula sebab kami husband & wife sepakat terima ja baby boy atau girl sekalipun yang penting selamat sihat sudah. masa lahir doktor kat hospital tanya dah tau ke gender baby cakap taktau lagi. doktor cakap dia nak surprise la tu. then lepas selesai operation nurse tunjuk bebird dia, tu la baru tau selama ni bawa baby boy dalam rahim 😁. alhamdulillah sekarang baby pun dah 2 bulan lebih

hihi betul perasaan nak tau tu mesti ada. tambah anak pertama kan tapi nak buat cemana dia nak buat surprise kat ibu ayah dia kan 😁. sabar jela tunggu hari dia lahir. betul, yang penting sihat & cukup sifat. boy ke girl tetap anak sendiri.

kalau dekat boleh la tlong tgk bentuk perut hehehe ... sy dlu ank slung boy, xde alahan, prut memboyot ke depan... scan dgn doktor prempuan mmg x tunjuk tapi sy ikut naluri je kata boy...last scan 33week dgn doktor Laki terang2 dia tunjuk 🤣🤣🤣ni yg 2nd on x scan lagi, tap klini Xtahu nk kata sbb alahan teruk...perut Lak mcm melebar ke tepi org kata girl tpi sbb naluri hati x kata apa lagi so xnak berharap sgt 🤣 try sis tukar2 doktor tgk... kot jdi mcm anak sy doktor perempuan je dia malu nk tunjuk 😆

hehehe selalu naluri Kita betul jeee 😊

sama..sy anak yg ke2 tp rasa teruja nk tahu jugak sbb anak 1st boy, hrp yg ke2 ni bby girl sbb da geram sngat tgk baju² bby girl🤣 tp da 2kali scan xnpk gender jugak mase scan 18mggu klinik ksehatan bby kepit peha so xnpk gender😅 smlm buat detail scan 21mggu 4hri pn bby masih xnk tunjuk gender huhu tp sy xmngaharap sngat dpt bby girl apa² pn girl or boy sy brdoa hrp bby sihat² je😇

hehe betul..kadang scan pn ada jugak yg tak tepat huhu beter tggu bby lahir jlh🤭

samala sis saya dh 34weeks setiap kali scan baby tknak tnjuk ' smala suami sya pun ckp mcm tu ' so tnggu jela dya buat kejutan nnti keluar ' barang2 baby pun sya dh beli ' baju semua kelengkapan baby beli yang warna2 lelaki perempuan bole pkai sbb tk tahu kan jantina nya ' apa2 pun sya tk kisah jnji sihat sempurna sudahh ' itu je yg saya harap aminnn ....

Tu lahh saya prepare je barang2 baby, sebab risau jugak kalau bersalin awal ke ape. Saya beli semua unisex je. Baby nak bagi surprise dekat saya and husband agak nye hehehee

Dah cuba ke minum air tembikai sejam sebelum scan? Dah cuba kerap mundar mandir jalan-jalan dlm rumah sebelum scan? Tak pun beli je baju unisex. Warna putih/kuning/coklat/purple/peach. Dah keluar nnt boleh beli baju yg specific mengikut jantina.

Ok. Haritu sy minum air tembikai je tp tak jln mundar mandir jd anak sy tido/x aktif masa scan so susah nmpk muka. Dia xnk bg kerjasama bergerak bila doktor gerakkan dia. Jantina boleh nmpk.

sy scan 2 kali, scan first time 20weeks nmpak girl, scan kedua 31 weeks nmpak boy plak.. ohh jengg🤣🤣, tp instinct sy kuat rasa baby boy, jiran tgok perut pon kata boy.. alhamdulillah baby boy🤗🤗.. nasib baju beli unisex.. hahaa

Hahaha saya pun, ade orang tengok perut saya kata girl. Tapi naluri cakap boy 🤣 ghisauuu

sy no2 mmg scan nmpk bby boy, no1 Smpai nk bersalin mmg xtahu gender ape.. dh bersalin baru tahu girl, ni no3 ni pun xtahu gender ape .. 1hb 10 ni dh kena serah diri, 2hb inducee bersalin 38w xleh lebih hari..gdm on ubat metformin

Sma la sis.. sya 30weeks bru nmpk gender.. da 2x scan bb girl.. biasa girl ni dia malu nk bg tunjuk 😁 masa 32weeks scan pn girl.. skrg tengah tunggu hari nk bersalin.. doa kan sya ya smoga smua yg nk bersalin dpermudahkan.. amin

Saya pulak tak sabar, saya doakan segala urusan awak dipermudahkan ye. Aminnnn doakan saya jugak nanti ☺️

kita sama sis anak first, bby pun malu" mau bagi tunjuk jantinanya masih 🤭.. smpaikan sy beli pakaian yg wrna unisex je 😆..tpi tulah, sy tak kisah sgt girl or boy yg pntg baby sihat walafiat di dalam heee 🥰🥰

Kannn, tipu lahh cakap tak nak tahu. Tapi takpe lahh dia nak surprise kan kita tu. 😅 saya pun beli yang unisex je barang2 dia 🥰

Soalan berkaitan

Soalan popular

Artikel Berkaitan