Baby 11 weeks ft Rsat

Alhamdulillah check up RSAT harini. Hari ini ambil darah & Urine cause for the first time then alhamdulillah jumpa nurse dan Dr yang sangat ramah. Mula mula hambar sikit sebab pening mana lab, klinik and else. Dari pukul 8 am - 12 pm di RSAT. Hehe sabar jelah ya. Paling happy alhamdulillah baby active, degupan jantung pun normal dan baby dah start gerak bila scan. Tapi di perut tak rasa lagi sebab kecil sangat lagi hehe. Excited nya ibu nak tengok baby ni membesar. Saya pun pernah gugur pada bulan 1 tahun ini (2022) . Waktu itu Allah saja lah yang tahu perasaan kita kan ? Lepas Keguguran saya amalkan makan Jamu Mak dara ( Capsule) , Minyak kelapa dara D'aura ( Capsule) dan juga Acid Folic. Saya ikhtiar dengan cara ini dan saya take note tarikh period saya. After keguguran baru regular. Waktu pregnant ini, saya tak makan makanan pedas dan tidak mengambil apa apa jenis panadol walaupun alahan yang teruk. Sebab tidak semua ubat kita boleh bantai makan ya. Nanti effect kandungan. So sepanjang alahan teruk, saya hanya minum air lemon ais. Untuk hilangkan sikit rasa loya tapi ada hari memang akan muntah teramat sangat. saya doakan semua para ibu atau isteri yang sedang ikhtiar seperti saya sebelum ini, insyaAllah diberikan malaikat kecil ini kelak untuk awak. Jangan pernah mengalah. moga saya dan kandungan saya diberikan kesihatan yang baik serta dirahmati Allah SWT.

Baby 11 weeks ft Rsat
2 Balas
Tulis jawapan
VIP Member

aminn.semoga dipermudahkan semua urusan ๐Ÿ˜Š sy mase buat buku pink dpt nurse bahasakan aku mu (org ganu) dgn sy. frust rase dpt nurse mcm tu. sbar aje la ,mcm xblh nk ckp baik2๐Ÿ˜‘๐Ÿ˜‘ mujur skali je. lepas tu dot nurse yg baik2๐Ÿ˜…๐Ÿ˜…

tahniah